Elon Musk'ın serveti eridi! Bir günde 13 milyar dolar kaybetti

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Elon Musk'ın serveti eridi! Bir günde 13 milyar dolar kaybetti

TEKNOLOJİ Haberleri

Elon Musk, Tesla'nın ilk çeyrek bilançosu, Twitter'da "mavi tik"in kaldırılması ve SpaceX roketinin patlaması sonucu art arda yaşadığı talihsizlikler pahalıya patladı. Serveti adeta eriyen Musk, 13 milyar dolar kaybetti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ı satın almasıyla birlikte hem itibar hem de para kaybetmeye başlayan Elon Musk, darbe üstüne sarbe yemeye devam ediyor. Son olarak Tesla, SpaceX ve Twitter'ın sahibi Elon Musk’ın servetinin, 24 saatte 13 milyar dolar eridiği ortaya çıktı.

TESLA'NIN GELİRİ YÜZDE 24 DÜŞTÜ

NTV'de yer alan habere göre, Tesla ilk çeyrek sonuçlarıyla yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Geçen yıl 3,32 milyar dolar olan Tesla’nın ilk çeyrekteki net geliri yüzde 24 düşüşle 2,51 milyar dolara indi.

Şirketin hisse başı karı ise 0,95 dolardan 0,73 dolara düştü. Tesla’nın bilançosu sonrası borsadaki hisseler sert geriledi.

Twitter ve SpaceX’teki gelişmeler de düşüşü tetikledi. Elektrikli otomobil üreticisinin hisseleri ise 20 Nisan'da yüzde 9,75 düşüşle 162,99 dolara indi.

STARSHİP HAVADA PATLADI

Öte yandan Elon Musk’ın sahip olduğu SpaceX şirketinin "dünyanın en güçlü uzay roketi" olarak nitelenen roketi Starship, geçen haftaki ertelemenin ardından dün fırlatıldı ancak birkaç dakika sonra patladı.

ABD'nin New York kentindeki Özgürlük Anıtı'ndan daha büyük olan 120 metre uzunluğundaki dev roket, SpaceX’in Teksas’taki Starbase üssünden başarıyla fırlatılmıştı. Yılladır hazırlığı yapılan fırlatma sonrası yaşanan sevinç birkaç dakika sonra yerini hayal kırıklığına bıraktı. Mürettebatsız roket, fırlatmadan 4 dakika sonra yörüngeye ulaşamadan infilak etti.

TWITTER'DA BÜYÜK ZARARIN BAŞLANGICI: MAVİ TIK

Öte yandan Musk, Twitter’da kullanıcılarını kızdıracak bir adım attı. Ünlü milyarder tarafından satın alınan sosyal medya platformu Twitter’da, "mavi tik" kaldırıldı. Sosyal medya platformu, Blue kullanıcısı olmayan doğrulanmış hesapların mavi tiki kaldırılırken Twitter Blue için aylık 8 dolar ücret ödemeyen çok sayıda kuruluş ve ünlü ismin doğrulanmış onay işaretleri silinmiş oldu.

(NTV)

Düzenleyen:  - TEKNOLOJİ
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...