TikTok lisansı iptal mi edilecek? Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman'dan 'torba yasa' açıklaması

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
TikTok lisansı iptal mi edilecek? Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman'dan 'torba yasa' açıklaması

Teknoloji Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Sosyal medya fenomenlerinin yanı sıra dijital uygulamalara yönelik de yeni yaptırımlar gündeme taşınıyor. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, özellikle TikTok platformuna değindiği yeni bir açıklamasında lisans iptalinin bile gündemde olduğunu söyledi. Torba yasa hazırlığının devam ettiğini açıkladı.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, TikTok başta olmak üzere sosyal medya platformları ve fenomenlere yönelik çok ciddi çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Hüseyin Yayman, konuya ilişkin açıklamasını İhlas Haber Ajansı’na yaptı. Komisyonda, TikTok başta olmak üzere sosyal medya platformlarına yönelik çalışmaların sürdüğünü söyledi. 

Hüseyin Yayman, TikTok’un Türkiye ve Avrasya temsilcisinin komisyona çağrıldığını hatırlatarak, "TikTok başta olmak üzere dijital mecralarda Türk toplumunun aile yapısını bozmaya yönelik, ahlakımıza, ananemize, kültürümüze yönelik, çocuklarımıza yönelik, kadınlarımıza yönelik hiçbir şekilde tasvip etmeyeceğimiz bir takım yayınları, bir takım görüntüleri, kınıyoruz, lanetliyoruz. Buradan tüm milletimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. 7 Aralık tarihinde TikTok’un Türkiye ve Avrasya Tik temsilcisi Emir Gelen Bey'i davet ettik. Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Dijital Mecralar Komisyonuna gelecek ve bu konularla ilgili açıklama yapacak." dedi.

TikTok lisansı iptal mi edilecek? Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman'dan 'torba yasa' açıklaması

TORBA YASA HAZIRLIĞI DEVAM EDİYOR 

Yayman konuyla ilgili devam eden bir torba yasa hazırlığı olduğuna vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başta TikTok olmak üzere kendilerine sosyal medya fenomeni diyen bazı insanların ki onların neyin fenomeni olduğunu asla bilmiyoruz ve ne yaptıklarını bilmiyoruz. Bu konuyla ilgili TBMM’de bir torba yasa hazırlığı var. Özellikle gelirlerinin araştırılması, muhasebeleştirilmesi, vergilendirilmesi konusunda çok çok ciddi adımlar atacağız. TikTok başta olmak üzere dijital mecralarda milletimize yönelik, ahlakımıza yönelik, ailemize yönelik, çocuklarımıza yönelik, başta müstehcenlik olmak üzere uygulamalar asla tasvip edilemez ve bu insanların iyi bir iş yapıyor gibi ortaya çıkması ve bunlara bağış yapılması zaten meselenin vahametini ortaya koymaktadır."

TIKTOK'UN LİSANSI İPTAL EDİLEBİLİR 

Yayman, lisans iptaline kadar varacak yaptırımların masada olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

"Biz Dijital Mecralar Komisyonu olarak başta bant daraltma, yayın yasağının getirilmesi, reklam yasağının getirilmesi ve gerekirse lisans iptali olmak üzere tüm dijital mecralarla ilgili çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz bunu kamuoyuna açıklamak isterim."

Düzenleyen:  - Teknoloji
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...