Başörtülü ilk başkan adayları
GÜNDEM Haberleri
AK Parti, 13 büyükşehirde daha adaylarını açıkladı. Ankara Güdül'de Havva Yıldırım, Konya Meram'da Fatma Toru başörtülü belediye başkan adayları oldu.
AK Parti, 13 büyükşehirde daha adaylarını açıkladı. Demokratikleşme paketiyle kamuda başörtüsü yasağı kaldırılmıştı. Özgürlüğün ardından 'yerel'de de ilk adım atıldı. Ankara Güdül'de Havva Yıldırım, Konya Meram'da Fatma Toru AK Parti'nin başörtülü belediye başkan adayları oldu. Kalecik'te Filiz Ulusoy listeye konuldu. Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan Diyarbakır eski milletvekili Abdurrahman Kurt, "Sur" ilçesinden aday gösterildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye adayı Galip Ensarioğlu'nun amcası Faysal Ensarioğlu Dicle ilçesinde yarışacak. Başbakan'ın ikamet ettiği Ankara Keçiören'de ise mevcut Başkan Mustafa Ak ile yola devam kararı alındı. Yenişehir ilçesinde ise Diyarbakır eski milletvekillerinden Sebgetullah Seydaoğlu aday oldu.
İŞTE ADAYLIĞI KESİNLEŞEN İSİMLER
ANKARA; Akyurt: nbsp;Gültekin Ayantaş, nbsp;Altındağ : Veysel Tiryaki, nbsp;Ayaş : Bülent Taşan, nbsp;Bala : İbrahim Gürbüz, nbsp;Beypazarı : Tuncer Kaplan, Çamlıdere : Hazım Caner Can, Çankaya : Barış Aydın, Çubuk : Tuncay Acehan, nbsp;Elmadağ : Gazi Şahin, nbsp;Etimesgut : Rıza Gezer, nbsp;Evren : Abdülkadir Demirci, nbsp;Gölbaşı : Fatih Duruay, nbsp;Güdül : Havva Yıldırım, nbsp;Haymana : Hacı Aysu, nbsp;Kalecik : Filiz Ulusoy, nbsp;Kazan : Lokman Ertürk , nbsp;Keçören : Mustafa Ak, nbsp;Kızılcıhamam : Muhittin Güney, nbsp;Mamak : Mesut Akgül, nbsp;Nallıhan : Mehmet Mete, nbsp;Polatlı : Yakup Çelik, nbsp;Pursaklar : Selçuk Çetin, nbsp;Sincan : Mustafa Tuna, Şereflikoçhisar : Ferda Polat, nbsp;Yenimahalle : Adem Ceylan
BURSA; Büyükorhan : Hasan Taş, nbsp;Gemlik : Refik Yılmaz, nbsp;Gürsu : Cüneyt Yıldız, nbsp;Harmancık : Mustafa Çetinkaya, İnegöl : Ali Nur Aktaş, İznik : Osman Sargın, nbsp;Karacabey : Ali Özkan, nbsp;Keles : Metin Teke, nbsp;Kestel : Yener Acar, nbsp;Mustafakemalpaşa : Sadi Kurtulan, nbsp;Mudanya : Arif Bayrak, nbsp;Nilüfer : Mustafa Esgin, nbsp;Orhaneli : İrfan Tatlıoğlu, nbsp;Orhangazi : Neşet Çağlayan, nbsp;Osmangazi : Mustafa Dündar, nbsp;Yenişehir : Süleyman Çelik, nbsp;Yıldırım : İsmail Hakkı Edebali
DENİZLİ; Acıpayam : Hulusi Şevkan, nbsp;Babadağ: nbsp;Salim Demirezen, nbsp;Baklan : Yusuf Gülsever, nbsp;Bekilli : Yaşar Halil Yiğit. nbsp;Beyağaç : Mustafa Akçay, nbsp;Bozkurt : Ali Kavsara, nbsp;Buldan : Ahmet Kırık, Çal : Osman Saruhan, Çameli : Cengiz Arslan, Çardak : Mahmut Öztürk, Çivril : Gürcan Güven, nbsp;Güney : Halil Ayhan, nbsp;Honaz : Turgut Devecioğlu, nbsp;Kale : Erkan Hayla, nbsp;Merkezefendi : Muhammed Subaşıoğlu, nbsp;Pamukkale : Hüseyin Gürlesin, nbsp;Sarayköy : Ahmet Necati Özbaş, nbsp;Serinhisar : Mehmet Kobaş, nbsp;Tavas : Turhan Veli Akyol nbsp;
DİYARBAKIR; Bağlar: nbsp;Alaattin Parlak, nbsp;Bismil : Ali İhsan Merdanoğlu, Çermik : Mehmet Akdağ, Çınar : Mehmet Ali Arzu, Çüngüş : Zübeyir Arslanca, nbsp;Dicle : Mehmet Faysal Ensarioğlu, nbsp;Eğil : Mehmet Karakaş, nbsp;Ergani : Abbas Hüseyinoğlu, nbsp;Hani : Mehmet Fatih Kayhan, nbsp;Hazro : Faruk İncel, nbsp;Kayapınar : Mehmet Zülküf Güneli, nbsp;Kocaköy : Mehmet Tahir Kılıç, nbsp;Kulp : Abdullah Özgen, nbsp;Lice : Mehmet Sait Demir, nbsp;Silvan : Garip Gündoğdu, nbsp;Sur : Abdurrahman Kurt, nbsp;Yenişehir : Sıbgatullah Seydaoğlu
ERZURUM; Aşkale: nbsp;Enver Başaran, nbsp;Aziziye : Muhammed Cevdet Orhan, Çat : Melik Yaşar, nbsp;Hınıs : Sebahattin Kızıltaş, nbsp;Horasan : Abdulhatem Bastem, İspir : Osman Çakır, nbsp;Karaçoban : Sedat Gümüş, nbsp;Karayazı : Seyfettin Kırık, nbsp;Köprüköy : Osman Belli, nbsp;Narman : Yücel Ahmet İşleyen, nbsp;Oltu : İbrahim Ziyrek, nbsp;Olur : Rüstem Polat, nbsp;Palandöken : Orhan Bulutlar, nbsp;Pasinler : Ünsal Sertoğlu, nbsp;Pazaryolu : Recep Kaplan, Şenkaya : Görbil Özcan, nbsp;Tekman : Müfit Bingöl, nbsp;Tortum : Hasan Çakmak, nbsp;Uzundere : Muhammet Halis Özsoy, nbsp;Yakutiye : Ali Korkut
ESKİŞEHİR; Beylikova : Özkan Alp, Çifteler : Metin Özen, nbsp;Günyüzü : Mehmet Remzi Arayıt, Han: Mustafa Pekak, İnönü : Kadir Bozkurt, nbsp;Mahmudiye : Ayşe Güney, nbsp;Mihalıççık : İsmail Uysal, nbsp;Odunpazarı : Nevzat Önder, nbsp;Sarıcakaya : Faruk Güler, nbsp;Seyitgazi : Hasan Kalın, nbsp;Tepebaşı : Orhan Soydaş
GAZİANTEP; Araban: nbsp;Mehmet Özdemir, nbsp;Islahiye : Kemal Vural, nbsp;Karkamış : Nuh Kocaaslan, nbsp;Nizip : Hacı Fevzi Akdoğan, nbsp;Nurdağı : Mehmet Yıldırır, nbsp;Oğuzeli : Süleyman Akgün, Şahinbey : Mehmet İhsan Tahmazoğlu, Şehitkamil : M. Rıdvan Fadıloğlu, nbsp;Yavuzeli : Mustafa Kemal Sakaroğlu
KOCAELİ; İzmit: nbsp;Nevzat Doğan, nbsp;Derince : Ali Haydar Bulut, nbsp;Körfez : İsmail Baran, nbsp;Başiskele : Hüseyin Ayaz, nbsp;Gebze : Adnan Köşker, nbsp;Karamürsel : İsmail Yıldırım, nbsp;Gölcük : Mehmet Ellibeş, nbsp;Darıca : Şükrü Karabacak, nbsp;Kartepe : Hüseyin Üzülmez, Çayırova : Şevki Demirci, nbsp;Dilovası : Ali Toltar, nbsp;Kandıra : Ünal Köken
KONYA; Ahırlı: İsa Akgül, nbsp;Akören : Muzaffer Tuzlukçu, nbsp;Akşehir : Salih Akkaya, nbsp;Altınekin : Ali Poçan, nbsp;Beyşehir : Murat Özaltun, nbsp;Bozkır : İbrahim Gün, nbsp;Cihanbey : Mehmet Kale, Çeltik : Mehmet Ekizoğlu, Çumra : Mehmet Oğuz, nbsp;Derbent : Hamdi Acar, nbsp;Derebucak : Ahmet Kısa, nbsp;Doğanhisar : Ömer Kayhan, nbsp;Emirgazi : Süleyman Kaygısız, nbsp;Ereğli : Özkan Özüven Güneysınır: nbsp;İsmail Özcan, nbsp;Hadim: nbsp;Ahmet Hadimoğlu, nbsp;Halkapınar : Mesut Önder, nbsp;Hüyük : Mehmet Şahin, nbsp;Ilgın : Halil İbrahim Oral, nbsp;Kadınhan : Mehmet Nuri Ödük, nbsp;Karapınar : Mehmet Yaka, nbsp;Karatay : Mehmet Hançerli, nbsp;Kulu : Ahmet Yıldız, nbsp;Meram : Fatma Toru, nbsp;Sarayönü : Nafiz Solak, nbsp;Selçuklu : Uğur İbrahim Altay, nbsp;Seydişehir : Mehmet Tutal, nbsp;Taşkent : Osman Arı, nbsp;Tuzlukçu : Mustafa Sak, nbsp;Yalıhüyük : Hasan Koçer, nbsp;Yunak : Abdullah Emre Demirhan
MANİSA; Ahmetli: nbsp;Ahmet Alhan, nbsp;Akhisar : Salih Hızlı, nbsp;Alaşehir : Adnan Özdişçi, nbsp;Demirci : Selami Selçuk, nbsp;Gölmarmara : Kamil Öz, nbsp;Gördes : Muhammed Akyol, nbsp;Kırkağaç : Yaşar İsmail Gedüz, nbsp;Köprübaşı : Zafer Mergen, nbsp;Kula : Selim Aşkın, nbsp;Salihli : Hüsnü Tuğrul, nbsp;Sarıgöl : Ali Aybal, nbsp;Saruhanlı : Hüseyin Yaralı, nbsp;Selendi : Muhammed Akcan, nbsp;Soma : Hasan Ergene, Şehzadeler : Ömer Faruk Çelik, nbsp;Turgutlu : Mustafa Serhat Orhan, nbsp;Yunusemre : Mehmet Çerçi
MALATYA; nbsp;Akçadağ : Ali Kazgan, nbsp;Arapgir : Haluk Cömertoğlu, nbsp;Arguvan : Vahap Doğan, nbsp;Battalgazi : Selahattin Gürkan, nbsp;Darende : Süleyman Eser, nbsp;Doğanşehir : Vahap Küçük, nbsp;Doğanyol : Recep Gülbey, nbsp;Hekimhan : Kemal Deniz, nbsp;Kale : Cemal Akdemir, nbsp;Kuluncak : Mehmet Boyraz, nbsp;Pütürge : Mehmet Polat, nbsp;Yazıhan : Nevzat Öztürk, nbsp;Yeşilyurt : Hacı Uğur Polat
KAHRAMANMARAŞ; nbsp;Afşin: nbsp;Mehmet Fatih Güven, nbsp;Andırın : Baki Tezcan, Çağlayancerit : Üzeyir Kızıleski, nbsp;Dulkadiroğlu : Nacati Okay, nbsp;Ekinözü : Nursi Çeleğen, nbsp;Elbistan : Durmuş Küçük, nbsp;Göksun : Hüseyin Coşkun Aydın, nbsp;Nurhak : Ali Uzun, nbsp;Onikişubat : Hanefi Mahçiçek, nbsp;Pazarcık : Yakup Hamdi Bozdağ, nbsp;Türkoğlu : Osman Okumuş
KAYSERİ; Akkışla: nbsp;Ali Ergül, nbsp;Bünyan: Şinasi Gülcüoğlu, nbsp;Develi: nbsp;Mehmet Cabbar, nbsp;Felahiye: nbsp;Vural Coşkun, nbsp;Hacılar: nbsp;Doğan Ekici, İncesu: nbsp;Zekeriya Karayol, nbsp;Kocasinan: nbsp;Mustafa Çelik, nbsp;Melikgazi: nbsp;Memduh Büyükkılıç, Özvatan: nbsp;Nasip Aksoy, nbsp;Pınarbaşı: nbsp;Yusuf Kemal Altıparmak, nbsp;Sarıoğlan : Ali Taştan, nbsp;Sarız: Ömer Akpınar, nbsp;Talas : Mustafa Palancıoğlu, nbsp;Tomarza: nbsp;Fahrettin Işık, nbsp;Yahyalı: nbsp;Esat Öztürk.
Oğuzhan Şahin/TÜRKİYE GAZETESİ
İŞTE ADAYLIĞI KESİNLEŞEN İSİMLER
ANKARA; Akyurt: nbsp;Gültekin Ayantaş, nbsp;Altındağ : Veysel Tiryaki, nbsp;Ayaş : Bülent Taşan, nbsp;Bala : İbrahim Gürbüz, nbsp;Beypazarı : Tuncer Kaplan, Çamlıdere : Hazım Caner Can, Çankaya : Barış Aydın, Çubuk : Tuncay Acehan, nbsp;Elmadağ : Gazi Şahin, nbsp;Etimesgut : Rıza Gezer, nbsp;Evren : Abdülkadir Demirci, nbsp;Gölbaşı : Fatih Duruay, nbsp;Güdül : Havva Yıldırım, nbsp;Haymana : Hacı Aysu, nbsp;Kalecik : Filiz Ulusoy, nbsp;Kazan : Lokman Ertürk , nbsp;Keçören : Mustafa Ak, nbsp;Kızılcıhamam : Muhittin Güney, nbsp;Mamak : Mesut Akgül, nbsp;Nallıhan : Mehmet Mete, nbsp;Polatlı : Yakup Çelik, nbsp;Pursaklar : Selçuk Çetin, nbsp;Sincan : Mustafa Tuna, Şereflikoçhisar : Ferda Polat, nbsp;Yenimahalle : Adem Ceylan
BURSA; Büyükorhan : Hasan Taş, nbsp;Gemlik : Refik Yılmaz, nbsp;Gürsu : Cüneyt Yıldız, nbsp;Harmancık : Mustafa Çetinkaya, İnegöl : Ali Nur Aktaş, İznik : Osman Sargın, nbsp;Karacabey : Ali Özkan, nbsp;Keles : Metin Teke, nbsp;Kestel : Yener Acar, nbsp;Mustafakemalpaşa : Sadi Kurtulan, nbsp;Mudanya : Arif Bayrak, nbsp;Nilüfer : Mustafa Esgin, nbsp;Orhaneli : İrfan Tatlıoğlu, nbsp;Orhangazi : Neşet Çağlayan, nbsp;Osmangazi : Mustafa Dündar, nbsp;Yenişehir : Süleyman Çelik, nbsp;Yıldırım : İsmail Hakkı Edebali
DENİZLİ; Acıpayam : Hulusi Şevkan, nbsp;Babadağ: nbsp;Salim Demirezen, nbsp;Baklan : Yusuf Gülsever, nbsp;Bekilli : Yaşar Halil Yiğit. nbsp;Beyağaç : Mustafa Akçay, nbsp;Bozkurt : Ali Kavsara, nbsp;Buldan : Ahmet Kırık, Çal : Osman Saruhan, Çameli : Cengiz Arslan, Çardak : Mahmut Öztürk, Çivril : Gürcan Güven, nbsp;Güney : Halil Ayhan, nbsp;Honaz : Turgut Devecioğlu, nbsp;Kale : Erkan Hayla, nbsp;Merkezefendi : Muhammed Subaşıoğlu, nbsp;Pamukkale : Hüseyin Gürlesin, nbsp;Sarayköy : Ahmet Necati Özbaş, nbsp;Serinhisar : Mehmet Kobaş, nbsp;Tavas : Turhan Veli Akyol nbsp;
DİYARBAKIR; Bağlar: nbsp;Alaattin Parlak, nbsp;Bismil : Ali İhsan Merdanoğlu, Çermik : Mehmet Akdağ, Çınar : Mehmet Ali Arzu, Çüngüş : Zübeyir Arslanca, nbsp;Dicle : Mehmet Faysal Ensarioğlu, nbsp;Eğil : Mehmet Karakaş, nbsp;Ergani : Abbas Hüseyinoğlu, nbsp;Hani : Mehmet Fatih Kayhan, nbsp;Hazro : Faruk İncel, nbsp;Kayapınar : Mehmet Zülküf Güneli, nbsp;Kocaköy : Mehmet Tahir Kılıç, nbsp;Kulp : Abdullah Özgen, nbsp;Lice : Mehmet Sait Demir, nbsp;Silvan : Garip Gündoğdu, nbsp;Sur : Abdurrahman Kurt, nbsp;Yenişehir : Sıbgatullah Seydaoğlu
ERZURUM; Aşkale: nbsp;Enver Başaran, nbsp;Aziziye : Muhammed Cevdet Orhan, Çat : Melik Yaşar, nbsp;Hınıs : Sebahattin Kızıltaş, nbsp;Horasan : Abdulhatem Bastem, İspir : Osman Çakır, nbsp;Karaçoban : Sedat Gümüş, nbsp;Karayazı : Seyfettin Kırık, nbsp;Köprüköy : Osman Belli, nbsp;Narman : Yücel Ahmet İşleyen, nbsp;Oltu : İbrahim Ziyrek, nbsp;Olur : Rüstem Polat, nbsp;Palandöken : Orhan Bulutlar, nbsp;Pasinler : Ünsal Sertoğlu, nbsp;Pazaryolu : Recep Kaplan, Şenkaya : Görbil Özcan, nbsp;Tekman : Müfit Bingöl, nbsp;Tortum : Hasan Çakmak, nbsp;Uzundere : Muhammet Halis Özsoy, nbsp;Yakutiye : Ali Korkut
ESKİŞEHİR; Beylikova : Özkan Alp, Çifteler : Metin Özen, nbsp;Günyüzü : Mehmet Remzi Arayıt, Han: Mustafa Pekak, İnönü : Kadir Bozkurt, nbsp;Mahmudiye : Ayşe Güney, nbsp;Mihalıççık : İsmail Uysal, nbsp;Odunpazarı : Nevzat Önder, nbsp;Sarıcakaya : Faruk Güler, nbsp;Seyitgazi : Hasan Kalın, nbsp;Tepebaşı : Orhan Soydaş
GAZİANTEP; Araban: nbsp;Mehmet Özdemir, nbsp;Islahiye : Kemal Vural, nbsp;Karkamış : Nuh Kocaaslan, nbsp;Nizip : Hacı Fevzi Akdoğan, nbsp;Nurdağı : Mehmet Yıldırır, nbsp;Oğuzeli : Süleyman Akgün, Şahinbey : Mehmet İhsan Tahmazoğlu, Şehitkamil : M. Rıdvan Fadıloğlu, nbsp;Yavuzeli : Mustafa Kemal Sakaroğlu
KOCAELİ; İzmit: nbsp;Nevzat Doğan, nbsp;Derince : Ali Haydar Bulut, nbsp;Körfez : İsmail Baran, nbsp;Başiskele : Hüseyin Ayaz, nbsp;Gebze : Adnan Köşker, nbsp;Karamürsel : İsmail Yıldırım, nbsp;Gölcük : Mehmet Ellibeş, nbsp;Darıca : Şükrü Karabacak, nbsp;Kartepe : Hüseyin Üzülmez, Çayırova : Şevki Demirci, nbsp;Dilovası : Ali Toltar, nbsp;Kandıra : Ünal Köken
KONYA; Ahırlı: İsa Akgül, nbsp;Akören : Muzaffer Tuzlukçu, nbsp;Akşehir : Salih Akkaya, nbsp;Altınekin : Ali Poçan, nbsp;Beyşehir : Murat Özaltun, nbsp;Bozkır : İbrahim Gün, nbsp;Cihanbey : Mehmet Kale, Çeltik : Mehmet Ekizoğlu, Çumra : Mehmet Oğuz, nbsp;Derbent : Hamdi Acar, nbsp;Derebucak : Ahmet Kısa, nbsp;Doğanhisar : Ömer Kayhan, nbsp;Emirgazi : Süleyman Kaygısız, nbsp;Ereğli : Özkan Özüven Güneysınır: nbsp;İsmail Özcan, nbsp;Hadim: nbsp;Ahmet Hadimoğlu, nbsp;Halkapınar : Mesut Önder, nbsp;Hüyük : Mehmet Şahin, nbsp;Ilgın : Halil İbrahim Oral, nbsp;Kadınhan : Mehmet Nuri Ödük, nbsp;Karapınar : Mehmet Yaka, nbsp;Karatay : Mehmet Hançerli, nbsp;Kulu : Ahmet Yıldız, nbsp;Meram : Fatma Toru, nbsp;Sarayönü : Nafiz Solak, nbsp;Selçuklu : Uğur İbrahim Altay, nbsp;Seydişehir : Mehmet Tutal, nbsp;Taşkent : Osman Arı, nbsp;Tuzlukçu : Mustafa Sak, nbsp;Yalıhüyük : Hasan Koçer, nbsp;Yunak : Abdullah Emre Demirhan
MANİSA; Ahmetli: nbsp;Ahmet Alhan, nbsp;Akhisar : Salih Hızlı, nbsp;Alaşehir : Adnan Özdişçi, nbsp;Demirci : Selami Selçuk, nbsp;Gölmarmara : Kamil Öz, nbsp;Gördes : Muhammed Akyol, nbsp;Kırkağaç : Yaşar İsmail Gedüz, nbsp;Köprübaşı : Zafer Mergen, nbsp;Kula : Selim Aşkın, nbsp;Salihli : Hüsnü Tuğrul, nbsp;Sarıgöl : Ali Aybal, nbsp;Saruhanlı : Hüseyin Yaralı, nbsp;Selendi : Muhammed Akcan, nbsp;Soma : Hasan Ergene, Şehzadeler : Ömer Faruk Çelik, nbsp;Turgutlu : Mustafa Serhat Orhan, nbsp;Yunusemre : Mehmet Çerçi
MALATYA; nbsp;Akçadağ : Ali Kazgan, nbsp;Arapgir : Haluk Cömertoğlu, nbsp;Arguvan : Vahap Doğan, nbsp;Battalgazi : Selahattin Gürkan, nbsp;Darende : Süleyman Eser, nbsp;Doğanşehir : Vahap Küçük, nbsp;Doğanyol : Recep Gülbey, nbsp;Hekimhan : Kemal Deniz, nbsp;Kale : Cemal Akdemir, nbsp;Kuluncak : Mehmet Boyraz, nbsp;Pütürge : Mehmet Polat, nbsp;Yazıhan : Nevzat Öztürk, nbsp;Yeşilyurt : Hacı Uğur Polat
KAHRAMANMARAŞ; nbsp;Afşin: nbsp;Mehmet Fatih Güven, nbsp;Andırın : Baki Tezcan, Çağlayancerit : Üzeyir Kızıleski, nbsp;Dulkadiroğlu : Nacati Okay, nbsp;Ekinözü : Nursi Çeleğen, nbsp;Elbistan : Durmuş Küçük, nbsp;Göksun : Hüseyin Coşkun Aydın, nbsp;Nurhak : Ali Uzun, nbsp;Onikişubat : Hanefi Mahçiçek, nbsp;Pazarcık : Yakup Hamdi Bozdağ, nbsp;Türkoğlu : Osman Okumuş
KAYSERİ; Akkışla: nbsp;Ali Ergül, nbsp;Bünyan: Şinasi Gülcüoğlu, nbsp;Develi: nbsp;Mehmet Cabbar, nbsp;Felahiye: nbsp;Vural Coşkun, nbsp;Hacılar: nbsp;Doğan Ekici, İncesu: nbsp;Zekeriya Karayol, nbsp;Kocasinan: nbsp;Mustafa Çelik, nbsp;Melikgazi: nbsp;Memduh Büyükkılıç, Özvatan: nbsp;Nasip Aksoy, nbsp;Pınarbaşı: nbsp;Yusuf Kemal Altıparmak, nbsp;Sarıoğlan : Ali Taştan, nbsp;Sarız: Ömer Akpınar, nbsp;Talas : Mustafa Palancıoğlu, nbsp;Tomarza: nbsp;Fahrettin Işık, nbsp;Yahyalı: nbsp;Esat Öztürk.
Oğuzhan Şahin/TÜRKİYE GAZETESİ