Depremzede öğrenciye ücretsiz dijital eğitim

- Güncelleme:
Depremzede öğrenciye ücretsiz dijital eğitim

Eğitim Haberleri

Deprem bölgesinde LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler için eğitim seferberliği başladı. Sınav tarihine kadar 8 ve 12’nci sınıflara akıllı eğitim platformu Derslig Pro’da ücretsiz erişim hakkı tanımlanacak.

HAMİDE HANGÜL'ÜN HABERİ - Türkiye’yi hüzne boğan yıkıcı depremlerin ardından eğitimi yarım kalan öğrencilere yardım eli uzanıyor. Bölgede, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler için yeni nesil akıllı eğitim platformu Derslig, ücretsiz eğitim seferberliği başlattı.

Uygulamayla, lise ve yüksek öğretim sınavlarına girmek isteyen depremzede öğrencilere, LGS ve YKS tarihlerine kadar Derslig Pro’da ücretsiz dijital eğitim hakkı tanımlanacak. Projeyle, Derslig’e ulaşarak öğrenci ve afetzede olduğunu belgeleyen ilk ve ortaöğretim öğrencileri, bu haktan yararlanacak. Her şartta eğitimin devam etmesi gerektiği bilinciyle depremzede öğrencilere yönelik bu çalışmayı başlattıklarını açıklayan Derslig CEO’su Ulaş Koç, bu kapsamda bölgedeki 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerine Derslig Pro’da ücretsiz eğitim hakkı tanımladıklarının altını çizdi. 

BİLGİSAYARDA İŞ BİRLİĞİNE HAZIR

Çocukların, Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu ve her şartta eğitimin devam etmesi gerektiğinin altını çizen Koç, deprem felaketinden etkilenen bölgede eğitim kurumları, öğretmen ve öğrencilere ulaşarak, bugüne kadar binlerce afetzede öğrenciye de Derslig Prog üyeliği tanımladıklarını söyledi. İnterneti ve bilgisayarı olmayan öğrenciler için de iş birliklerine hazır olduklarını söyleyen Koç, bu sayede 1 milyon öğrenciye ulaşabileceklerinin altını çizdi. 

NAKİL ALDIRANLAR DA YARARLANACAK

Öğrencinin depremzede ve öğrenci olduğunu bölgelemesiyle söz konusu uygulamadan ücretsiz yararlanabileceğini söyleyen Koç “Sadece bölgede olması gerekmiyor, nakil aldırıp yine depremden etkilendiğini ve öğrenci olduğunu belgelemesiyle bu haktan herkes yararlanabilir” dedi. Türkiye’de 200 okul, 220 bine yakın öğretmen ve 967 bin öğrenci tarafından Derslig’in kullanıldığını söyleyen Ulaş Koç, Türkiye’de dijital eğitim pazarının her yıl yüzde 25-30 büyüdüğünü ve yaklaşık 18 milyon dolar büyüklüğe ulaştığını söyledi. 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...