Meteoroloji uyardı 8 ilde yağış | 20 Ekim Hava Durumu

Düzenleyen: / Kaynak: İHA
Meteoroloji uyardı 8 ilde yağış | 20 Ekim Hava Durumu

YAŞAM Haberleri  / İHA

Hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, güney kesimlerde ise mevsim normallerinde seyredecekken Marmara'nın güneyi ile Kuzey ve İç Ege'de yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Sinop, Ardahan, Van ve Hakkari çevreleri sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün öğle saatlerine kadar Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı, sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneyi ile Kuzey ve İç Ege'de yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.  

BATI KESİMLERDE SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİ ALTINDA

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı ve az bulutlu 18

  İstanbul: Parçalı bulutlu 18

  İzmir: Az bulutlu 24

  Adana: Parçalı ve az bulutlu 30

  Antalya: Parçalı ve az bulutlu 28

  Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 15

  Trabzon: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16

  Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu 12

  Diyarbakır: Parçalı bulutlu 24

 

 

Düzenleyen:  - YAŞAM
Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...