Elinde tahtası, kapı kapı dolaşarak eğitim veriyor

Düzenleyen:
Elinde tahtası, kapı kapı dolaşarak eğitim veriyor

YAŞAM Haberleri

Öğrencilerine dışarıda yüz yüze eğitim veren Gamze öğretmen, fedâkarlığıyla velilerin takdirini toplarken meslektaşlarına da örnek oluyor.

Van’ın Tuşba Tuşba ilçesinin Tabanlı Mahallesi’nde üç senedir görev yapan sınıf öğretmeni Gamze Arslan, koronavirüs yüzünden uygulanan uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerini yalnız bırakmıyor. Çoğu öğrencinin evinde internet olmadığı için uzaktan eğitim sürecine katılamaması üzerine harekete geçen Arslan, yazı tahtasını alarak ev ev dolaşıyor. Her öğrenciyle yakından ilgilenerek yüz yüze eğitim veren Arslan, çektirmiş olduğu ders notlarının fotokopilerini de teslim ediyor. Gamze Öğretmen, 18 öğrencisi bulunduğunu belirterek “İlk başta fotokopileri dağıttığımda öğrencilerin konuyu kavrayamadıklarını fark ettim. Tahtada ders vermeye başladıktan sonra öğrencilerin daha iyi anladığını gördüm.  Velilerimiz de bize destek veriyor” ifadelerini kullandı. Veliler ve öğrenciler ise öğretmenin fedakarlığı karşısında büyük mutluluk duyduklarını ve eğitimlerini sağlıklı bir şekilde yürüttüklerini dile getirdi.

Düzenleyen:  - YAŞAM
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...