İlginç başlangıç... Elon Musk Twitter binasına elinde lavaboyla girdi

Düzenleyen:
- Güncelleme:
İlginç başlangıç... Elon Musk Twitter binasına elinde lavaboyla girdi

TEKNOLOJİ Haberleri

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'ın Twitter’ı satın almasına yönelik anlaşmayı Cuma günü imzalayacağının duyurulmasının ardından harekete geçti. Musk, ilginç bir başlangıç yaparak elinde lavabo ile Twitter binasına girdi.

Bir süredir Twitter'ı satın almak için girişimlerde bulunan Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, nihayet amacına ulaştı. Musk, Twitter'ı satın alma anlaşması tamamlanmak üzereyken bugün Twitter'ın merkezine elinde lavabo ile girdi. 

Elon Musk, Twitter binasına girdiği görüntüleri Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

"BUNUN İÇERİ GİRMESİNE İZİN VERİN"

Paylaşımında, "Twitter HQ'ya giriş. Bunun içeri girmesine izin verin" sözlerine yer veren Musk, elinde lavabo ile Twitter'a girdi.

ABD basınında yer alan haberlerde, Musk'ın sosyal medya platformunu satın alma işlemi için yaklaşık 13 milyar dolarlık finansmanı sağlayan bankaların kredi anlaşmasına son şeklini vermeye hazırlandığını bildirilmişti.

Twitter hisseleri bu haberin ardından 53,18 dolara kadar yükselerek Musk'ın 54,20 dolarlık alım fiyatına yaklaşmıştı.

Musk, Nisan ayında Twitter’a hisse başına 54,20 dolar fiyat vermişti ve bu da toplam 44 milyar dolarlık bir satış anlamına geliyordu.

Musk Temmuz ayında, platformdaki bot hesapların Twitter’ın iddia ettiğinden fazla olduğuna yönelik kaygılarını gerekçe göstererek satın alma anlaşmasını feshettiğini açıklamıştı.

Şirketin piyasa değeri yüzde 6 azalmış, Twitter hem suçlamaları reddetmiş hem de satış anlaşmasını tamamlaması için Musk'ı mahkemeye vermişti.

Taraflar daha sonra anlaşmaya varmışlardı.

Düzenleyen:  - TEKNOLOJİ
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...