ASELSAN'a bir ödül de iklim değişikliğiyle mücadele faaliyetleri için

Düzenleyen: / Kaynak: AA
ASELSAN'a bir ödül de iklim değişikliğiyle mücadele faaliyetleri için

TEKNOLOJİ Haberleri  / AA

Türkiye'nin yerli ve milli savunma sanayi projesinin mimarlarından ASELSAN şirketine bir ödül de çevre faaliyetleri ve iklim değişikliğine karşı mücadelesi için verildi. ASELSAN'ın Sıfır Atık Projesi kapsamında gerçekleştirdiği çevre ve iklim değişikliği yönetimi faaliyetleri, ABD merkezli The Stevie adlı kuruluş tarafından gümüş ödülle taçlandırıldı.

ASELSAN tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD merkezli The Stevie, her yıl 8 ana ödül programı altında dünyanın en iyi işverenlerini ödüllendiriyor. ASELSAN, bu sene 19'uncusu düzenlenen Uluslararası İşletme Ödülleri (International Business Awards) kapsamında 'Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı' kategorisinde 'Gelecek İçin Yeşil İklim' konu başlığıyla gerçekleştirdiği çevre ve iklim değişikliği yönetimi faaliyetleriyle gümüş ödülün sahibi oldu.

Şirket, 2050 yılı net sıfır emisyon taahhüdü kapsamında, Sıfır Atık Projesi, CDP İklim Değişikliği Raporlaması, CDP Su Raporlaması, çevreyi korumaya yönelik proje ve çalışmalar, tedarik zinciri yönetimi kapsamında iştirak ve stratejik ortaklarla iklim değişikliği üzerine yapılan çalışmalarla sadece kendi emisyonunu değil, Türkiye’nin emisyonunu azaltmaya yönelik ürünlerini de detaylı olarak belgelendirerek ödüle hak kazandı.

ASELSAN 3 BİN 700'DEN FAZLA ŞİRKETİN ARASINDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Ödül için 65 ülkeden çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalarca 3 bin 700'den fazla başvuru yapıldı. Başvuruların değerlendirmesi, 260 profesyonel uluslararası jüri üyesi tarafından, firmaların ne gibi taahhütlerde bulunduğu ve bu taahhütlerin hayata geçirilmesi için hangi uygulamaların gerçekleştirildiğine dair açıklama ve kanıtlar dikkate alındı.

Savunma sanayi şirketi ASELSAN'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, insanlığın tartışması gereken en önemli sorunun iklim değişikliği ve ortaya çıkaracağı krizler olduğunu belirterek, "Kısa vadeli düşünürsek, uzun vadeli hedefler için konfor alanından çıkamazsak, geleceğin risklerini göremezsek tükeniş kaçınılmaz bir son olur. Bu nedenle ASELSAN'da bağımsız teknolojiler hedefiyle Türkiye için ekonomik katma değer oluştururken uzun vadeli toplumsal ve çevresel fayda sağlamak için de çalışıyoruz. Sadece ASELSAN'ı değil, tüm değer zincirimizi olumsuz etkileyebilecek çevre ve iklim değişikliği riskini, yüksek teknolojimiz, insan kıymetimiz ve güçlü bilgi birikimimizle yönetiyoruz." dedi. 

Düzenleyen:  - TEKNOLOJİ
Kaynak: AA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...