Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Spor Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Voleybolda FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde VakıfBank'ı 3-2 mağlup ederek mutlu sona ulaşan Eczacıbaşı Dynavit, İstanbul'a döndü. Dünya şampiyonu olan voleybolcular bando takımıyla karşılandı.

Voleybolda FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde VakıfBank'ı 3-2 mağlup ederek mutlu sona ulaşan Eczacıbaşı Dynavit, yurda döndü.

İstanbul Havalimanı VIP çıkışına gelen Eczacıbaşı Dynavit, bayraklarla ve bando takımıyla karşılandı.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

Havalimanı’nda karşılama sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Faruk Eczacıbaşı, “Ferhat hoca ve kızlarımla iftihar ediyorum” diye konuşurken, takım koçu Ferhat Akbaş ise, “Hem ülkeyi hem de oyuncuları çok gururlandıran bir tabloydu” dedi.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

FARUK ECZACIBAŞI: DÜNYANIN EN İYİSİ OLDUĞUMUZU KANITLADIK

Dünya Şampiyonası’nı Türk kadın voleybolu olarak Dünyanın öbür ucunda oynadıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Faruk Eczacıbaşı, “ O kadar mutluyuz ki. O kadar centilmence ve güzel bir maç oldu. Ferhat hoca ve kızlarımla iftihar ediyorum. Hepsinden teker teker iftihar ediyorum. Hocamızla kadromuzla iftihar ediyoruz. Bu çok güzel bir güven ve birliktelik. Bu bir takım işi. Biz Türkiye olarak bu işi yapabiliyoruz. Eczacıbaşı’nda bunun örneğini gördük ve Dünyanın en iyisi olduğumuzu kanıtladık. Türk kadın voleybolu Dünyanın en tepesindedir. Bu iki mücadeleyi ne zamandır görüyoruz, o kadar zamandır onurlanıyoruz. Ferhat hoca ve oyuncularımızı tebrik ediyor ve teker teker gurur duyuyorum. Hepimize hayırlı olsun. Türkiye’ye çok güzel bir sonuç getirdik” diye duygularını aktardı.

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

FERHAT AKBAŞ: BİZ HEP SÖYLÜYORDUK, CAMI KIRACAĞIZ DİYE

Öncelikle Türk finali olmasının kendileri ve ülke açısından çok önemli olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Eczacıbaşı Koçu Ferhat Akbaş, “Hem ülkeyi hem de oyuncuları çok gururlandıran bir tabloydu. Kazanan taraf biz olduk. Çok yakın ve mücadeleci bir maçtı. Çok mutluyuz. Kulübümüze ve ülkemize Dünya Şampiyonluğu getirdik. Hem oyunculara, hem teknik ekibe, hem de yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Federasyona da teşekkür ediyoruz. Biz hep söylüyorduk. Camı kıracağız, kıracağız diye. Sonunda kırdık. Umarım bundan sonra daha iyi günlerimiz olur. Her zaman zirvedeyiz. Hem milli takım, hem de kulüpler olarak. Avrupa ve dünyadaki finallerin hepsi Türk takımlarının oluyor. Böyle olacağına eminiz, çünkü tüm kulüpler ve federasyon bunun için çok çabalıyor. O yüzden tüm voleybol ailesine teşekkür etmeliyiz” ifadelerini kullandı

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

HANDE BALADIN: HER ZAMAN KUPANIN HAYALİNİ KURDUM

"Çok uzun zamandır beklediğimiz bir şampiyonluktu bizim için. Herkesin emeği çok büyük. Bu emeğin karşılığını aldığımız için çok mutuyuz. Ayrıca Cumhuriyetin 100. yılında iki Türk takımı final de oynadı. Onları da tebrik ediyorum, iyi mücadele ettiler. Ama kazanan taraf biz olduğumuz için çok mutluyum. Benim için kupa kazanmak daha önemliydi. Çünkü ben her zaman kupanın hayalini kurdum. Takım olarak kupayı kazanmak önemliydi. O yüzden bireysel ödül kazanmak başka turnuvalara nasip olur. İlk defa başıma gelmiyor diyeyim.” 

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

SİMGE AKÖZ: BU İNANCI HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEDİK

"2016 senesinde kazanılan Dünya Şampiyonluğu sonrası kupayı tekrar Türkiye’ye getirmek kendilerini çok mutlu ettiklerini söyleyerek sözlerine başlayan Simge Aköz, “Türk takımlarının finalde mücadele etmesi de biz çok mutlu eden, gururlandıran bir durum. Diğer takımı da buradan tebrik ediyorum. Bizi çok mutlu eden kupayla geri döndük. Açıkçası turnuva başlangıcından beri takım çok iyi performans ortaya koydu. Çok güzel bir takım oyunu vardı. Buda bizi final maçı için biraz hazırlamış oldu. Final maçında da geriye düşsek bile bu inancı hiçbir zaman kaybetmedik. Çünkü bu kupayı alabileceğimize çok inandık. Çokta güzel bir takım oyunu vardı. Geri dönüşümüz güzel oldu.”

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

NAZ AYDEMİR AKYOL: BÜYÜYEN BİR EKİPTİK

"2023’ü şampiyonlukla kapatıyor olmak büyük bir mutluluk. Hande’nin de dediği gibi Cumhuriyetin 100. yılında çok güzel maç oynadık. Turnuvanın başından sonuna kadar büyüyen bir ekiptik. Hem performans, hem de takım birlikteliği olarak. Çok hak ettiğimizi düşünüyorum. Çok mutluyum.” 

ELİF ŞAHİN: FAZLASIYLA HAK ETTİK

“Fazlasıyla hak ettik. Takımımı tebrik ediyorum. Masör çaprazı olarak kazandığım ödül, benim büyük turnuvalarda aldığım ilk ödülüm. O yüzden ayrıca çok mutluyum. Çok güzel bir başarıyla birlikte geldiği için. Benim için unutulmaz olacak.”

Dünya şampiyonu Eczacıbaşı, İstanbul'da coşkuyla karşılandı

VORONKOVA: 7 SENELİK ŞANSSIZLIĞI KIRDIK

"Buraya yani eve döndüğümüz için çok mutluyum. Bu daha başlangıç diyebilirim. İyi bir noktaya başlangıcı kurduk. 7 senelik şanssızlığı kırdık. İnşallah böyle, daha fazla altın madalyamız olacağını düşünüyorum. Çok iyi bir takımız. İnsanlar her zaman bizi destekliyor. Her zaman Türkiye arkamızda olduğunu çok iyi biliyoruz. Orada çok iyi hissettik. Yorgunuz ama çok mutluyuz. Takıma, kulübe ve herkese çok teşekkür ederim. İnşallah böyle de devam ederiz."

 

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...