"MİT'te kanun değişikliği aptalca"

/ Kaynak: AA
- Güncelleme:
"MİT'te kanun değişikliği aptalca"

Politika Haberleri  / AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Kanunu'nda değişiklik yapan teklifi, "trafik ışıklarında kırmızı ışığı kaldırmak kadar aptalca bir teklif" diye niteleyerek, "Bu bir hukuk cinayetidir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, nbsp;partisinin TBMM grubunda, Adalet Komisyonunda bugün görüşülecek olan MİT Kanunu'nda değişiklik yapan teklifi değerlendirdi. nbsp;"Bu yasa teklifi, çok aptalca bir teklif" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu trafik ışıklarında kırmızı ışığı kaldırmak kadar aptalca bir tekliftir. Böyle bir rezalet, TBMM'de nasıl tartışılacak, korkunç bir şey. Hukuk, bu cinayetin sözcüsü olamaz. Bu bir hukuk cinayetidir" görüşünü savundu. nbsp;
nbsp; Kılıçdaroğlu, bu teklifi kanunlaştırmanın, bütün devleti ve sistemini, illegal, gayrimeşru hale getirmek anlamına geleceğini ileri sürerek, "Bu utanca, kimse el kaldırmamalı" çağrısında bulundu. nbsp;

BAŞBAKANA SESLENİYORUM

Kılıçdaroğlu, teklifi şu sözlerle eleştirdi: "Devlet illegal bir örgüt değildir. Meşru bir yapı olduğu için insanlar haklarını bağımsız yargıda arıyorlar. Ben de soruyorum suça bulaşmadan kabineye girmek mümkün mü değil mi? Çete mantığıyla bakarsan senin Bakanlar Kurulu'na girmek için suça bulaşman gerekiyor. Sayın Başbakan'a sesleniyorum, siyasi hayatının en büyük hatasını yapmak üzeresin. Bu özel yasa devleti illegal konumuna getirecek olan bir yasadır. Eğer bunu yaparsanız büyük bir hukuksuzluğa imza atmış olacaksınız. Bu sorumluluğa ortak olmaman gerekir. Başbakan tarafından özel bir görevi ifa etmek üzere görevlendirilen dediğiniz andan itibaren başbakan'a bağlı bir çeteden bahsedersiniz. Bu, devletin çeteleşmesi demektir. Recep Tayyip Erdoğan'a çete kurma yetkisi vermek diye bir şey olabilir mi?

'CUMHURBAŞKANI'NDAN DA DOKUNULMAZ OLACAKLAR'

Milletvekillerine verilmeyen bir güvence, dokunulmazlık bu çeteye veriliyor. Vatandaşlarım iyi bilsinler. nbsp;Bu çete vatana ihanet etse soruşturma konusu olmayacak. Bunun altına kim imza atacak. Parlamentoda hangi milletvekili el kaldıracak merak ediyorum. Vatan hainliği değil midir bu? nbsp;Suç işleme yetkisine sahip olup, gönüllerince davranma güvencesi veriliyor. Milletvekillerine verilmeyen bir dokunulmazlık bu çeteye veriliyor. Milletvekili dokunulmazlıkları kalksın diyoruz. Şimdi bu çeteye daha fazla dokunulmazlık veriyorlar. Veren kim bir çete reisi... nbsp;Cumhurbaşkanı'nın dokunulmazlığı var ama vatan hainliği durumunda hakkında soruşturma açılabilir. Ancak bu çeteye vatan hainliği suçuyla bile dava açılamayacak. Cumhurbaşkanı'ndan da dokunulmaz olacaklar."
Politika
Kaynak: AA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...