Milli Savunma Bakanı Güler: Milletimizin büyük fedakârlıkla tahsis ettiği her bir kuruşu titizlikle kullanacağız

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Milli Savunma Bakanı Güler: Milletimizin büyük fedakârlıkla tahsis ettiği her bir kuruşu titizlikle kullanacağız

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, birlik komutanlarıyla birlikte telekonferans toplantısı gerçekleştirdi. Bakan Güler, "Milletimizin tahsis ettiği her bir kuruşu titizlikle kullanacağız" ifadesini kullandı.

Birlik komutanlarıyla birlikte telekonferans toplantısı gerçekleştiren Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Millî Savunma Bakanlığı 2024-2026 dönemi bütçe teklifi hakkında yüce Meclisimizin Genel Kurulunun Aralık ayında bilgilendirilmesinden önce Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi 16 Kasım'da gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda milletimizin büyük fedakârlık ve zorlukla yurt savunmasına tahsis ettiği ve edeceği her kuruşu büyük bir titizlikle kullanacağız" dedi. 

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler başkanlığında; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birliklerin komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.

“MİLLETİMİZİN TAHSİS ETTİĞİ HER BİR KURUŞU BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE KULLANACAĞIZ"

Devam eden faaliyetlere ilişkin bilgi alan ve talimatlar veren Bakan Yaşar Güler, ayrıca şunları kaydetti:

"Son dönemde başta sizlerin ve değerli silah arkadaşlarımın özverili çalışmalarını, gerek ziyaretlerimde gerekse de katıldığım tatbikat ve faaliyetlerde memnuniyetle müşahede ediyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 85'inci ölüm yıl dönümünü 10 Kasım'da çeşitli etkinlikler ile saygıyla icra ettik. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı ve müteakiben 15 Kasım'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 40'ıncı yıl dönümünü hem Yavru Vatan'da hem de ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutladık. Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulumuzun 133'üncü, Deniz Harp Okulumuzun 250'nci kuruluş yıl dönümünü, geleneksel kutlama törenlerini 17-18 Kasım'da icra ettik. Bu vesileyle tüm denizci subay ve astsubaylarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca Millî Savunma Bakanlığı 2024-2026 dönemi bütçe teklifi hakkında yüce Meclisimizin Genel Kurulunun Aralık ayında bilgilendirilmesinden önce Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesi 16 Kasım'da gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda milletimizin büyük fedakârlık ve zorlukla yurt savunmasına tahsis ettiği ve edeceği her kuruşu büyük bir titizlikle kullanacağız." 

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...