Kılıçdaroğlu'nun bakan adayı 'değişim' dedi, İmamoğlu'nun tarafına geçti

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Kılıçdaroğlu'nun bakan adayı 'değişim' dedi, İmamoğlu'nun tarafına geçti

POLİTİKA Haberleri

Seçimlerden önce CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Bakanı' yapmayı düşündüğü isim olan Muharrem Erkek, İmamoğlu'nun tarafına geçti. Erkek, memleketi Çanakkale'de devam eden delege seçimleri kapsamında 'değişim' listeleri çıkardı.

Mayıs ayında gerçekleştirilen seçimlerde büyük hezimet yaşayan CHP'de İmamoğlu tarafından başlatılan 'değişim' hareketliliği sürüyor. Parti içinden birçok isim İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tarafında yer alırken, bu isimlere bir yenisi daha eklendi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde 'Adalet Bakanı' yapmayı düşündüğü iddia edilen CHP Parti Meclisi üyesi Muharrem Erkek, memleketi Çanakkale'de İmamoğlu'nun cephesine katıldı.

ERKEK 'DEĞİŞİM' DEDİ

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; yaklaşık 2 hafta önce İmamoğlu ve beraberindeki siyasilerle İstanbul'da gizli bir toplantı yapan Erkek, memleketinde delege avı için büyük bir operasyon başlattı. Kentteki ön seçimlerde CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın da desteklediği mavi listeye karşı 'değişim' listesi oluşturan Erkek, Merkez ilçeye bağlı 4 köyde 'beyaz liste' çıkardı.

'HAYALİ KABİNE' DARMADAĞIN

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde bakan yapmayı düşündüğü CHP'li siyasiler, 28 Mayıs sonrası paramparça bir görüntüye büründü. Muharrem Erkek'in yanı sıra Aile Bakanlığı için adı geçen Selin Sayek Böke de İmamoğlu'nun yanında saf tutarak Kılıçdaroğlu'na cephe aldı.

Dışişleri Bakanı olarak görevlendirileceği konuşulan Ünal Çeviköz, seçim hezimeti sonrası danışmanlık görevinden tasfiye edildi. Enerji Bakanı olarak atanması beklenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ise Kılıçdaroğlu'na bağlılığını sürdürüyor.

4 isim de kabinede yer almayı bekledikleri için milletvekili adaylığına başvuru yapmamıştı. (Kaynak: Sabah Gazetesi)

Düzenleyen:  - POLİTİKA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...