81 ilin belediye başkanları belli oldu
Politika Haberleri
Resmi olmayan sonuçlara göre, 81 ilin belediye başkanları belli oldu. 49 ilde AK Parti, 13 ilde CHP, 10 ilde BDP, 8 ilde MHP'nin adayları kazandı.
Resmi olmayan sonuçlara göre, 81 ilin belediye başkanı belli oldu. 49 ilde AK Parti'nin adayları kazanırken, 13 ilde CHP, 10 ilde BDP, 8 ilde MHP'nin belediye başkan adayları sandıktan birinci çıktı. Bağımsız adayın kazandığı tek il Mardin oldu.
Resmi olmayan sonuçlara göre illerde kazanan partiler ve adayları şöyle:
Adana :MHP adayı Hüseyin Sözlü
Adıyaman: AK Parti adayı Fehmi Hüsrev Kutlu
Afyonkarahisar: AK Parti adayı Burhanettin Çoban
Ağrı: BDP adayı Sırrı Sakık
Amasya: AK Parti adayı Cafer Özdemir
Ankara: AK Parti adayı Melih Gökçek
Antalya:AK Parti adayı Menderes Türel
Artvin: AK Parti adayı Mehmet Kocatepe
Aydın: CHP adayı Özlem Çerçioğlu
Balıkesir: AK Parti adayı Ahmet Edip Uğur
Bilecik: AK Parti adayı Selim Yağcı
Bingöl: AK Parti adayı Yücel Barakazi
Bitlis: BDP adayı Hüseyin Olan
Bolu: AK Parti adayı Alaaddin Yılmaz
Burdur: CHP adayı Ali Orkun Ercengiz
Bursa: AK Parti adayı Recep Altepe
Çanakkale: CHP adayı Ülgür Gökhan
Çankırı: AK Parti Çankırı adayı İrfan Dinç
Çorum: AK Parti adayı Muzaffer Külcü
Denizli: AK Parti adayı Osman Zolan
Diyarbakır: BDP adayı Gültan Kışanak
Edirne: CHP adayı Recep Gürkan
Elazığ: AK Parti adayı Mücahit Yanılmaz
Erzincan: AK Parti adayı Cemalettin Başsoy
Erzurum: AK Parti adayı Mehmet Sekmen
Eskişehir:CHP adayı Yılmaz Büyükerşen
Gaziantep: AK Parti adayı Fatma Şahin
Giresun: CHP adayı Kerim Aksu
Gümüşhane: AK Parti adayı Ercan Çimen
Hakkari: BDP adayı Dilek Hatipoğlu
Hatay:CHP adayı Lütfü Savaş
Isparta: MHP adayı Yusuf Ziya Günaydın
Mersin: MHP adayı Burhanettin Kocamaz
İstanbul : AK Parti adayı Kadir Topbaş
İzmir: CHP adayı Aziz Kocaoğlu
Kahramanmaraş: AK Parti adayı Fatih Mehmet Erkoç
Kars: MHP adayı Murtaza Karaçanta
Kastamonu: AK Parti adayı Tahsin Babaş
Kayseri: AK Parti adayı Mehmet Özhaseki
Kırklareli: CHP adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu
Kırşehir: AK Parti adayı Yaşar Bahçeci
Kocaeli: AK Parti adayı İbrahim Karaosmanoğlu
Konya: AK Parti adayı Tahir Akyürek
Kütahya: AK Parti adayı Kamil Saraçoğlu
Malatya: AK Parti adayı Ahmet Çakır
Manisa : MHP adayı nbsp; Cengiz Ergün
Mardin: Bağımsız aday Ahmet Türk
Muğla: CHP'nin adayı Osman Gürün
Muş: AK Parti adayı Feyat Asya
Nevşehir: AK Parti adayı Hasan Ünver
Niğde: AK Parti adayı Faruk Akdoğan kazandı.
Ordu: AK Parti adayı Enver Yılmaz
Rize: AK Parti adayı Reşat Kasap
Sakarya: AK Parti adayı Zeki Toçoğlu
Samsun: AK Parti adayı Yusuf Ziya Yılmaz
Siirt: BDP adayı Tuncer Bakırhan
Sinop: CHP adayı Baki Ergül
Sivas: AK Parti adayı Sami Aydın
Şanlıurfa: AK Parti adayı Celalettin Güvenç
Tekirdağ: CHP adayı Kadir Albayrak
Tokat: AK Parti adayı Eyüp Eroğlu
Trabzon: AK Parti adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu
Tunceli: BDP adayı Mehmet Ali Bul
Uşak: AK Parti adayı Nurullah Cahan
Van: BDP adayı Bekir Kaya
Yozgat: AK Parti adayı Kazım Arslan
Zonguldak: CHP adayı Muharrem Akdemir
Aksaray: AK Parti adayı Haluk Şahin Yazgı
Bayburt: nbsp; AK Parti adayı Mete Memiş
Karaman: AK Parti adayı Ertuğrul Çalışkan
Kırıkkale: AK Parti adayı Mehmet Saygılı
Batman: BDP'nin adayı Sabri Özdemir
Şırnak: BDP adayı Serhat Kadırhan
Bartın: MHP adayı Cemal Akın
Ardahan: AK Parti adayı Faruk Köksoy
Iğdır: BDP adayı Murat Yikit
Yalova: nbsp; AK Parti adayı Yakup Koçal
Karabük: MHP adayı Rafet Vergili
Kilis: AK Parti adayı Hasan Kara
Osmaniye: MHP adayı Kadir Kara
Düzce: AK Parti adayı Mehmet Keleş
İl il, ilçe ilçe seçim sonuçları
ADANA BÜYÜKŞEHİR: Hüseyin Sözlü (MHP)
Ceyhan: Mehmet Ali Arzu AK Parti, Çukurova: Soner Çetin CHP, Karataş: Boğaçhan Ünal CHP, Pozantı: Mustafa Çay MHP, Saimbeyli: Mustafa Şahin Gökçe MHP, Sarıçam: Bilal Uludağ MHP, Tufanbeyli: Remzi Ergü AK Parti, Yüreğir: Mahmut Çelikcan AK Parti
ADIYAMAN: nbsp;Fehmi Hüsrev Kutlu (AK Parti) nbsp;
Besni: İbrahim Öztürk SP, Çelikhan: Mustafa Bulut AK Parti, Gölbaşı: Yusuf Özdemir AK Parti, Kahta: Abdurrahman Toprak AK Parti, Samsat: Yusuf Fırat AK Parti, Sincik: Mehmet Buz AK Parti, Tut: Cemal Avcı CHP
AFYON: Burhanettin Çoban (AK Parti) nbsp;
Başmakçı: Ayhan Gönüllü MHP, Bolvadin: Fatih Kayacan AK Parti, Çay: Hüseyin Çağrı MHP, nbsp;Dazkırı: İsmail Taylan CHP, Hocalar: Ali Arslan AK Parti, İhsaniye: Şaban Çabuk MHP, İscehisar: Mustafa Çibik AK Parti, Sandıklı: Mustafa Çöl AK Parti, Sinanpaşa: Murat Karakoyun AK Parti, Sultandağı: Osman Acar CHP, Şuhut: Recep Bozkurt AK Parti
AĞRI: Hasan Arslan (AK Parti) nbsp;
Diyadin: Hazal Aras BDP, Doğubeyazıt: Murat Rohat Özbay BDP, Tatlıçay: İsmail Taşdemir AK Parti
AKSARAY: Haluk Şahin Yazgı (AK Parti)
Ağaçören: Tuncay Atak AK Parti, Eskil: Niyazi Alçay AK Parti, Gülağaç: Faruk Teymen AK Parti
AMASYA: Cafer Özdemir (AK Parti)
Göynücek: Kemal Şahin AK Parti, Gümüşhacıköy: Zehra Özyol CHP, Hamamözü: Bahattin Destebaş SP, Suluova: Fatih Üçok AK Parti, Taşova: Bayram Öztürk AK Parti
ANKARA BÜYÜKŞEHİR: Melih Gökçek (AK Parti) nbsp;
Aykurt: Gültekin Ayantaş AK Parti, Altındağ:Veysel Tiryaki AK Parti, Ayaş: Bülent Taşan AK Parti, Bala: nbsp;İbrahim Gürbüz AK Parti, Beypazarı: Tuncer Kaplan AK Parti, Çamlıdere: Hazım Caner Can AK Parti, Çankaya: Alper Taşdelen CHP, Çubuk: Tuncay Acehan AK Parti, Elmadağ: Gazi Şahin AK Parti, Etimasgut: nbsp;Enver Demirel MHP, Evren: Abdulkadir Demirci AK Parti, Gölbaşı: Fatih Duruay AK Parti, Güdül: Havva Yıldırım AK Parti, Kalecik: Filiz Ulusoy AK Parti, Kazan: Lokman Ertürk AK Parti, Keçiören: Mustafa Ak AK Parti, Kızılcahamam: nbsp;Muhittin Güney AK Parti, Mamak: Mesut Akgül AK Parti, Nallıhan: Mehmet Mete AK Parti, Polatlı: Mürsel Yıldızkaya MHP, Pursaklar: Selçuk Çetin AK Parti, Sincan: Mustafa Tuna, Şereflikoçhisar: Ferda Polat AK Parti,
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR: nbsp;Menderes Türel (AK Parti)
Akseki: İsmet Uysal AK Parti, Aksu: Halil Şahin AK Parti, Elmalı: Ümit Öztekin AK Parti, Finike: Kaan Osman Sarıoğlu MHP, İbradı: Serkan Küçükkuru CHP, Kepez: Hakan Tütüncü AK Parti, Konyaaltı: Muhittin Böcek CHP, Kumluca: Hüsamettin Çetinkaya AK Parti, Manavgat: Şükrü Sözen CHP, Muratpaşa: Ümit Uysal CHP, Serik: nbsp;Ramazan Çalık AK Parti
ARDAHAN: Faruk Köksoy (AK Parti) nbsp;
Çıldır: Nurettin Aygün CHP, Damal: Ergin Önal CHP, Göle: Akın İsmailoğlu AK Parti, Hanak: Ayhan Büyükkaya CHP, Posof: Cahit Ulgar AK Parti
ARTVİN: Mehmet Kocapete (AK Parti)
Ardanuç: Yıldırım Demir CHP, Arhavi: Coşkun Hekimoğlu AK Parti, Borçka: Aslan Atan AK Parti, Murgul: Hasan Çavuş AK Parti, Şavşat: Ahmet Sinan Öztürk AK Parti, Yusufeli: Eyüp Aytekin AK Parti
AYDIN BÜYÜKŞEHİR: Özlem Çerçioğlu (CHP)
Çine: Enver Salih Dinçer CHP, Efeler: Mesut Özakcan CHP, Germencik: Kasım Çalışkan HDP, İncirliova: Gürşat Kale MHP, Karacasu: Mustafa Büyükyapıcı CHP, Karpuzlu: Tuğrul Ozan MHP, Koçarlı: Abdullah Arıcı AK Parti, Köşk: Rıfat Kadri Kılınç AK Parti, Kuşadası: Özer Kayalı CHP, Kuyucak: Metin Ertürk AK Parti, Nazilli: Haluk Alıcık MHP, Söke: Süleyman Toyran CHP, Sultanhisar: Ertegün Ünal AK Parti, Yenipazar: Ebubekir Karakaş MHP
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR: A. Edip Uğur (AK Parti)
Altıeylül: Zekai Kafaoğlu AK Parti, Ayvalık: Rahmi Gencer CHP, Balya: Osman Kılıç MHP, Bandırma: Dursun Mirza CHP, Bigadiç: İsmail Avcu AK Parti, Burhaniye: Firket Akova CHP, Dursunbey: Ramazan Bahçavan AK Parti, Edremit: Kamil Saka CHP, Erdek: Hüseyin Aysan AK Parti, Gönen: Hüseyin Yakar AK Parti, Havran: Emin Ersoy AK Parti, İvrindi: Recai Baytar AK Parti, Karesi: Yücel Yılmaz AK Parti, Kesput: İsmail Cankul AK Parti, Manyas: Hasan Kahraman AK Parti, Marmara: Süleyman Aksoy AK Parti, Savaştepe: nbsp;Turhan Şimşek AK Parti, Sındırgı: Ekrem Yavaş AK Parti, Susurluk: nbsp;Hüseyin Hızlıoğlu AK Parti.
BARTIN: Cemil Akın (MHP)
Amasra: Mehmet Emin Timur CHP, Kurucaşile: Mehmet Zihni Sayın AK Parti,?Ulus:?Hasan?Hüseyin Uzun AK Parti
BATMAN: Sabri Özdemir (BDP)
Beşiri: Mustafa Öztürt BDP, Gercüş: A. Kerim Kaya BDP, Hasankeyf: A Vahap Kusen AK Parti, Kozluk: M. Veysi Işık AK Parti, Sason: Muzaffer Arslan AK Parti
BAYBURT: Mete Memiş (AK Parti)
Aydıntepe: Haşim Şentürk MHP, Demirözü: Selami Ersen AK Parti
BİLECİK: Selim Yağcı (AK Parti) nbsp;
Bozüyük: Fatih Bakıcı AK Parti, İnhisar: Ayhan Ödübek MHP, Osmaneli: Münür Şahin AK Parti, Pazaryeri: Muzaffer Yalçın AK Parti, Söğüt: Halil Aydoğdu MHP,
BİNGÖL: Yücel Barakazi (AK Parti)
Adaklı: Zeki Işık AK Parti, Genç: Mehmet Hadi Topraktan AK Parti, Kiğı: Yılmaz Gündüz CHP, Solhan: Abdulhakim Yıldız AK Parti,
BİTLİS: Hüseyin Olan (BDP)
Adilcevaz: Necati Gürsoy AK Parti, Ahlat: Abdulalim Mümtaz Çoban AK Parti, Güroymak: Mehmet Emin Özkan BDP, Hizan: nbsp;İhsan Uğur BDP, Mutki: nbsp;Özcan Birlik BDP, Tatvan: Fettah Aksoy AK Parti
BOLU: Alaaddin Yılmaz (AK Parti)
Dörtdivan: Hasan Uzunoğlu AK Parti, Gerede: Mustafa Allar AK Parti, Göynük: Kemal Kazan AK Parti, Kıbrıscık: Doğan Dağ CHP, Mengen: Turhan Bulut CHP, Seben: Süleyman Özbağ AK Parti, Yeniçağa: Recayi Çağlar AK Parti
BURDUR: A. Orkun Ercengiz (CHP)
Altınyayla: Ahmet Serttaş AK Parti, Bucak: Süleyman Mutlu AK Parti, Çeltikçi: Rıza Yanar AK Parti, Gölhisar: Ramazan Canural AK Parti, Kemer: Durmuş Erdem AK Parti,
BURSA BÜYÜKŞEHİR: Recep Altepe (AK Parti) nbsp;
Büyükorhan: Hasan Taş AK Parti Gemlik: Refik Yılmaz AK Parti Gürsü: Cüneyt Yıldız AK Parti Harmancık: Mustafa Çetinkaya AK Parti İnegöl: Alinur Aktaş AK Parti İznik: Osman Sargın AK Parti Karacabey: Ali Özkan AK Parti Keles: Mehmet Teke AK Parti Kestel: Yener Acar AK Parti Mudanya: Hayri Türkyılmaz CHP Mustafakemalpaşa: Sadi Kurtulan AK Parti Nilüfer: Mustafa Bozbey CHP Orhaneli: İrfan Tatlıoğlu AK Parti Orhangazi: Neşet Çağlayan AK Parti Osmangazi: Mustafa Dündar AK Parti Yenişehir: Süleyman Çelik AK Parti Yıldırım: nbsp;İsmail hakkı Edebali AK Parti
ÇANAKKALE: Ülgür Gökhan (CHP)
Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin AK Parti Bayramiç: Sadettin Arslan AK Parti Biga: İsmail Işık CHP Bozcaada: Hakan Can Yılmaz CHP Çan: Abdurrahman Kuzu AK Parti Eceabat: Adem Ejder MHP Ezine: Haluk Babaoğlu AK Parti Gelibolu: Münir Mustafa Özacar CHP Gökçeada: Ünal Çetin MHP Lapseki: Eyüp Yılmaz AK Parti Yenice: Veysel Acar AK Parti
ÇANKIRI: İrfan Dinç (AK Parti)
Atkaracalar: Rifat Altuntop AK Parti Bayramören: Halil Muratoğlu MHP Çerkeş: nbsp;Hasan Sopacı AK Parti Eldivan: Nusrettin Gökçer MHP Ilgaz: Arif Çayır MHP Kızılırmak: Bayar Soysal AK Parti Korgun: nbsp;Halil Öz AK Parti Kurşunlu: Şakir Kaymak AK Parti Orta: nbsp;Bayram Yavuz Onay AK Parti Şabanözü: Mustafa Karakaya MHP Yapraklı: Ali Hasekioğlu AK Parti
ÇORUM: Muzaffer Külcü (AK Parti)
Alaca: Muhammet Esat Eyvaz AK Parti Bayat: Ekrem Ünlü AK Parti Boğazkale: Osman Tangazoğlu AK Parti Dodurga: MUstafa Aydın DP İskilip: Recep Çatma AK Parti Kargı: Zeki Şen AK Parti Mecitözü: Yaşar Kabakçı AK Parti nbsp;Ortaköy: Taner İsbir AK Parti Osmancık: Hamza Karataş AK Parti Sungurlu: Abdulkadir Şahiner MHP Uğurludağ: Remzi Torun MHP
DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR: Osman Zolan (AK Parti)
Acıpayam: nbsp;Hulusi Şevkan AK Parti Babadağ: Salim Demirezen AK Parti Baklan: Yusuf Gülsever AK Parti Bekilli: Mustafa Başkafa CHP Beyağaç: nbsp;Mustafa Akçay AK Parti Bozkurt: nbsp;Birsen Çelik CHP Buldan: Ahmet Kırık AK Parti Çal: nbsp;Fethi Akcan MHP Çameli: Cengiz Arslan AK Parti Çardak: Mahmut Öztürk AK Parti Çivril: nbsp;Gürcan Güven AK Parti Güney: nbsp;Halil Ayhan AK Parti Honaz: Turgut Devecioğlu AK Parti Kale: Erkan Hayla AK Parti Merkezefendi: Muhammet Subaşıoğlu AK Parti Pamukkale: Hüseyin Gürlesin AK Parti Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş AK Parti Serinhisar: Mehmet Kobaş AK Parti Tavas: Turhan Veli Akyol AK Parti
DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR: Gültan Kışanak (BDP)
Bağlar: nbsp;Birsen Kaya Akat BDP Bismil: Cemile Eminoğlu BDP Çermik: Mehmet Akdağ AK Parti Çınar: Ahmet Cengiz BDP Çüngüş: Zübeyir Arslanca AK Parti Dicle: Abdulsamed Bilgin BDP Eğil: Mehmet Karakaş AK Parti Ergani: Ramazan Kartalmiş BDP Hani: nbsp;Abdurrahman Zorlu BDP Hazro: nbsp;Güler Özavcı Doğu BDP Kayapınar: Mehmet Ali Aydın BDP Kocaköy: Affüllah Kar BDP Kulp:Abdullah Özgen AK Parti Lice: nbsp;Rezan Zuğurli BDP Silvan: Yüksel BodakçiBDP Sur: Seyid Narin BDP Yenişehir: nbsp;Selim Kurbanoğlu BDP
DÜZCE: Mehmet Keleş (AK Parti)
Akçakoca: Cüneyt Yemenici AK Parti, Cumayeri: nbsp;Recep Tuna AK Parti, Çilimli: Muhsin Yavuz AK Parti, Gölyaka nbsp;Bekir Akbulut AK Parti, Gümüşova: Ahmet Azap AK Parti, Kaynaşlı: nbsp;Erol Bayraktar AK Parti, Yığılca: Muzaffer Yiğit AK Parti
EDİRNE: Recep Gürkan (CHP)
Enez: Abdullah Bostancı AK Parti, Havsa: Oğuz Tekin CHP, İpsala: nbsp;Mehmet Kerman AK Parti Keşan: Mehmet Özcan CHP, Lalapaşa: Bülent Şahinbaş MHP, Meriç: Nihat Yörük AK Parti, Süloğlu: Mehmet Ormankıran CHP, Uzunköprü: Enis İşbilen CHP,
ELAZIĞ: Mücahit Yanılmaz (AK Parti)
Ağın: Yılmaz Serttaş MHP, Arıcak: nbsp;Münür Yıldız BBP, Baskil: İhsan Akmurat AK Parti, nbsp;Karakoçan: Burhan Kocaman BDP, Keban:Fethiye Atlı AK Parti, Kovancılar: Hacı Akpınar AK Parti, Maden: Orhan Yavuz AK Parti Palu:Said Dağoğlu AK Parti Sivrice:Turgay Gündoğan SP
ERZİNCAN: Cemalettin Başsoy (AK Parti)
Çayırlı:Atınç Bahadır AK Parti İliç:Muhlis Doğan MHP Kemah:Mahmut Cantekin AK Parti Kemaliye:Mustafa Haznedar AK Parti Otlukbeli: Vahdet Ercan AK Parti Refahiye: Cevdet Çınar MHP Tercan:Mehmet Yılmaz MHP Üzümlü: Ahmet Sazlı AK Parti
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR: Mehmet Sekmen (AK Parti) nbsp;
Aşkale: Enver Başaran AK Parti, Aziziye: Muhammed Cevdet Orhan AK Parti, Çat: Melik Yaşar AK Parti, Hınıs: Hasan Basri Fırat BDP, Horosan: nbsp;Abdulhatem Bastem AK Parti İspir: nbsp;Osman Çakır AK Parti Karaçoban: nbsp;İrfan Sarı BDP Karayazı: Sait Karabakan BDP Köprüköy: Osman Belli AK Parti Narman: Yücel Ahmet İşleyen AK Parti Oltu: İbrahim Ziyrek AK Parti Olur: nbsp;Rüstem Polat AK Parti Palandöken: Orhan Bulutlar AK Parti Pasinler: nbsp;Ünsal Sertoğlu AK Parti Pazaryolu:Recep Kaplan AK Parti nbsp;Şenkaya: Görbil Özcan AK Parti Tekman: Müfit Bingöl AK Parti Tortum: Hasan Çakmak AK Parti Uzundere: Halis Özsoy AK Parti, Yakutiye: Ali Korkut AK Parti
ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR: Yılmaz Büyükerşen (CHP) nbsp;
Alpu: Rafet Demirtaş AK Parti Beylikova: Özkan Alp AK Parti Çifteler: Metin Özen AK Parti Günyüzü: nbsp;Mehmet Remzi Arayit AK Parti Han: Erdal Şanlı CHP İnönü: nbsp;Kadir Bozkurt AK Parti Mahmudiye: nbsp;Ayşe Güney AK Parti Mihalgazi: Zeynep Akgün AK Parti Mihalıççık: İsmail Uysal AK Parti Odunpazarı: Kazım Kurt CHP Sarıcakaya: Faruk Güler AK Parti Seyitgazi: Hasan Kalın AK Parti Sivrihisar: Hamit Yüzügüllü AK Parti Tepebaşı: Ahmet Ataç CHP
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR: Fatma Şahin (AK Parti) nbsp;
Araban: nbsp;Mehmet Özdemir AK Parti İslahiye: Kemal Vural AK Parti Karkamış: Mehmet Seydi Yılmaz MHP Nizip: Hacı Fevzi Akdoğan AK Parti Nurdağı: Hacı Coşkun MHP Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç MHP Şahinbey: Mehmet Tahmazoğlu AK Parti Şehitkamil: Rıdvan Fadıloğlu AK Parti Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu AK Parti
GİRESUN: Kerim Aksu (CHP)
Alucra: Asım Kaymakçı AK Parti Bulancak: Recep Yakar AK Parti Çamoluk: Savaş Akarçeşme AK Parti Çanakçı: Tuncay Kasım AK Parti Dereli: Kazım Zeki Şenlikoğlu AK Parti Doğankent: nbsp;Haşim Birol Tekin MHP Espiye: Mustafa Karadere AK Parti Eynesil: nbsp;Coşkun Somuncuoğlu AK Parti Görele: Tolga Erener AK Parti Güce: Aytekin Geçgel AK Parti Keşap: Mehmet Emür AK Parti Piraziz: Hayri Özdemir AK Parti Şebinkarahisar: Şahin Yılancı AK Parti Tirebolu: Abdullah Karapıçak AK Parti Yağlıdere: nbsp;Abdurrahman Kırhasanoğlu AK Parti
GÜMÜŞHANE: Ercan Çimen (AK Parti)
Kelkit: nbsp;Ünal Yılmaz AK Parti Köse: nbsp;Şerif Aygün AK Parti Kürtün:Ahmet Kanat AK Parti Şiran: Ömer Yeniçeri MHP Torul: Hayri Bostan MHP
HAKKARİ: Dilek Hatipoğlu (BDP)
Çukurca: Servet Tunç BDP Şemdinli: nbsp;Fikri Algül AK Parti Yüksekova: Ruken Yetişkin BDP
HATAY BÜYÜKŞEHİR: Lütfi Savaş (CHP) nbsp;
Altınözü:Rifat Sarı AK Parti Antakya: İsmail Kimyeci AK Parti Arsuz: Nazım Çulha CHP Belen: nbsp;Adnan Vurucu AK Parti Defne: İbrahim Yaman CHP Dörtyol: Yaşar Toksoy MHP Erzin: Kasım Şimşek AK Parti Hassa: Abdurrahman Demirel AK Parti İskenderun: nbsp;Yusuf Hamit Civelek CHP Kırıkhan: Ayhan Yavuz AK Parti Payas:Bekir Altan AK Parti Reyhanlı: Hüseyin Şanverdi?AK?Parti Samandağ: nbsp;Mithat Nehir CHP Yayladağı: Mehmet Kalkan AK Parti
IĞDIR: Gündüz Güneş (MHP) nbsp;
Karakoyunlu: Kurban Kaya CHP
ISPARTA: Yusuf Ziya Günaydın (MHP)
Aksu: Ali Kaya CHP Atabey: Tevfik Atasoy AK Parti Eğirdir: Ömer Şengöl DP Gelendost: Mehmet Sezgin AK Parti Gönen: Hüseyin Kaya CHP Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak AK Parti Sinirkent: Erol Civelekoğlu MHP Sütçüler: nbsp;Mustafa Üstün AK Parti Şarkikaraağaç: nbsp;İsa Çarkacı BBP Uluborlu: Mehmet Ünverdi AK Parti Yalvaç: Halil Hilmi Tütüncü MHP Yenişarbademli: Mustafa Erdem CHP
İZMİR BÜYÜKŞEHİR: Aziz Kocaoğlu (CHP) nbsp;
Aliağa: nbsp;Serkan Acar MHP Balçova: Mehmet Ali Çalkaya CHP Bayındır: nbsp;Mehmet Kertiş AK Parti nbsp;Bayraklı: Hasan Karabağ CHP Bergama: Mehmet Gönenç CHP Beydağ: nbsp;Vasfi Şentürk CHP Bornova: Olgun Atilla CHP Buca: nbsp;Levent Priştina CHP Çeşme: Muhittin Dalgıç CHP Çiğli: Hasan Arslan CHP Dikili: Mustafa Tosun CHP Foça: Gökhan Demirağ CHP Gaziemir: Halil Ibrahim Şenol CHP Güzelbahçe: Mustafa İnce CHP Karabağlar: Muhittin Selvitopu CHP Karaburun: Ahmet Çakır CHP Karşıyaka: nbsp;Hüseyin Mutlu Akpınar CHP Kemalpaşa: nbsp;Arif Uğurlu AK Parti Kiraz: Saliha Şengül MHP Konak: Sema Pekdaş CHP Menderes: Bülent Soylu AK Parti Menemen: Tahir Şahin CHP Narlıdere: Abdül Batur CHP Ödemiş: Bekir Keskin CHP Seferihisar: nbsp;Tunç Soyer CHP Selçuk: Hüseyin Vefa Ülgür CHP Tire: Tayfur Çiçek CHP Torbalı: Adnan Yaşar Görmez AK Parti Urla:Sibel Uyar CHP
K.MARAŞ BÜYÜKŞEHİR: Mehmet F. Erkoç (AK Parti)
Afşin: Mehmet Fatih Güven AK Parti Andırın: Ali Çatalbaş MHP Cağlayancerit: Ahmet Nazım Engizek MHP Dulkadiroğlu: nbsp;Necati Okay AK Parti Ekinözü: Fatih Vicdan CHP Elbistan: Durmuş Küçük AK Parti Göksun: nbsp;Hüseyin Coşkun Aydın AK Parti Nurhak: Onikişubat: Hanefi Mahçiçek AK Parti Pazarcık: Yakup Hamdi Bozdağ AK Parti Türkoğlu: Osman Okumuş AK Parti
KARABÜK: Rafet Vergili (MHP)
Eflani: nbsp;İbrahim Ertuğrul AK Parti Eskipazar: Dursun Baş AK Parti Ovacık: Mustafa Dursun MHP Safranbolu: nbsp;Necdet Aksoy AK Parti Yenice: Zeki Çaylı AK Parti
KARAMAN: Ertuğrul Çalışkan (AK Parti)
Ayrancı: nbsp;Yüksel Büyükkarcı MHP Başyayla: Şerafettin Bulgurcu AK Parti Ermenek: Uğur Sözkesen AK Parti Kazımkarabekir: Ali Ihsan Alanlı AK Parti Sarıveliler: Halil Kulak AK Parti
KARS: Murtaza Karaçanta (MHP) nbsp;
Akyaka: nbsp;Muhammed Toptaş CHP Arpaçay: Erçetin Altay AK Parti Digor: Ekrem Bingül BDP Sarıkamış: Göksal Toksoy AK Parti Selim: Coşkun Altun AK Parti Susuz: Ali Yeğin CHP
KASTAMONU: Tahsin Babaş (AK Parti)
Abana: Rıdvan Oyar AK Parti Ağlı: nbsp;Şahin Çolak MHP Araç: Mustafa Ayanoğlu AK Parti Azdavay: nbsp;Osman Nuri Civelek AK Parti Bozkurt: Bozkurt Ekeş MHP Cide: Nejdet Demir AK Parti Çatalzeytin: Ahmet Demir MHP Daday: nbsp;Hasan Fehmi Taş CHP Devrekani: Mümtaz Aliustaoğlu Bağımsız Doğanyurt: Ahmet Kaya AK Parti Hanönü: Serkan Uçar AK Parti İhsangazi: Zühtü Danacı AK Parti İnebolu: nbsp;Engin Uzuner MHP Küre: Kamil Aydınlı MHP Seydiler: Mehmet Şahin AK Parti Şenpazar: Cem Çınar AK Parti Taşköprü: nbsp;Hüseyin Arslan AK Parti Tosya: nbsp;Kazım Şahin AK Parti
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR: Mehmet Özhaseki (AK Parti) nbsp;
Akkışla: nbsp;Ali Ergül AK Parti Bünyan: Şinasi Gülcüoğlu AK Parti Develi: nbsp;Mehmet Cabbar AK Parti Felahiye: Vural Coşkun AK Parti Hacılar: Doğan Ekici AK Parti İncesu: Zekeriya Karayol AK Parti Kocasinan: Mustafa Çelik AK Parti Melikgazi: Memduh Büyükkılıç AK Parti Özvatan: Nasip Aksoy AK Parti Pınarbaşı: Dursun Ataş MHP Sarıoğlan: Ali Osman Yıldız MHP Talas: nbsp;Mustafa Palancıoğlu AK Parti Tomarza: Fahrettin Işık AK Parti Yahyalı: Esat Öztürk AK Parti Yeşilhisar: Abdulkadir Akdeniz AK Parti
KIRIKKALE: Mehmet Saygılı (AK?Parti)
Bahşılı: İbrahim Uyar (AK Parti), Balışeyh: Ali Dedeoğlu (AK Parti), Çelebi: Süleyman Uluyol (AK Parti), Delice: Turgut Özdem (SP), Karakeçili: Hüseyin Özçelik (AK Parti), Keskin: Dede Yıldırım (BBP), Sulakyurt: İsmail Bildik (MHP), Yahşihan: Ahmet Sungur (AK Parti)
KIRKLARELİ: M. Siyan Kesimoğlu (CHP)
Babaeski: Abdullah Hacı (CHP), Demirköy: Muhlis Yavuz (MHP), Kofçaz: Mehmet Balcı (CHP), Lüleburgaz: Emin Halebak (CHP), Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel (AK Parti), Pınarhisar: Mustafa Cingöz (CHP), Vize: Sedat Balkı (MHP)
KIRŞEHİR: Yaşar Bahçeci (AK Parti)
Akçakent: Yılmaz Kılıç (AK Parti), Akpınar: Mustafa Karahan (AK Parti), Boztepe: Ramazan Aydın (AK Parti), Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu (AK Parti), Kaman:?Erhan?Talu (MHP), Mucur: Ali Şahin (MHP)
KİLİS: Hasan Kara (AK Parti)
Elbeyli: Süleyman Şimşek (AK Parti), Musabeyli: Ayhan Yılmaz (AK Parti), Polateli: Hakkı Çelik (AK Parti)
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR: İ. Karaosmanoğlu (AK Parti)
Başiskele: Hüseyin Ayaz (AK Parti), Çayırova: Şevki Demirci (AK Parti), Darıca: Şükrü Karabacak (AK Parti), Derince: Ali Haydar Bulut (AK Parti), Dilovası: Ali Toltar (AK Parti), Gebze: Adnan Köşker (AK Parti), Gölcük: Mehmet Ellibeş (AK Parti), İzmit: Nevzat Doğan (AK Parti), Kandıra: Ünal Köken (AK Parti), Karamürsel: İsmail Yıldırım (AK Parti), Kartepe: Hüseyin Üzülmez (AK Parti), Körfez: İsmail Baran (AK Parti)
KONYA BÜYÜKŞEHİR: Tahir Akyürek (AK Parti) nbsp;
Ahırlı: İsa Akgül (AK Parti), Akören: Ekrem Tulukçu (MHP), Akşehir: Salih Akkaya (AK Parti), Altınekin: Muharrem Dere (AK Parti), Beyşehir: Murat Özaltun (AK Parti), Bozkır: İbrahim Gün (AK Parti), Cihanbeyli: Mehmet Kale (AK Parti), Çeltik: Mehmet Ekizoğlu (AK Parti), Çumra: Mehmet Oğuz (AK Parti), Derbent: Hamdi Acar (AK Parti), Derebucak: Ahmet Kısa (AK Parti), Doğanhisar: Ömer Kayhan (AK Parti), Emirgazi: (MHP), Ereğli: Özkan Özgüven (AK Parti), Güneysınır: Ahmet Demir (SP), Hadim: Ahmet Hamdioğlu (AK Parti), Halkapınar: Fahri Vardar (SP), Hüyük: Mehmet Şahin (AK Parti), Ilgın: H.İbrahim Oral (AK Parti), Kadınhanı: M.Nuri Ödük (AK Parti), Karapınar: Mehmet Yaka (AK Parti), Kulu: Ahmet Yıldız (AK Parti), Sarayönü: Fatma Toru (AK Parti), Seydişehir: Mehmet Tutal (AK Parti), Taşkent: Osman Arı (AK Parti), Tuzlukçu: Nurettin Akbuğa (CHP), Yalıhüyük: Hasan Koçer (AK Parti), Yunak: Abdullah Emre Demirhan (AK Parti)
KÜTAHYA: Kamil Saraçoğlu (AK Parti)
Altıntaş: Ferit Karabulut (AK Parti), Aslanapa: Asaf Akar (AK Parti), Çavdarhisar: Halil Başer (AK Parti), Domaniç: Sahvet Ertürk (MHP), nbsp;Dumlupınar: Niyazi Tezcan (MHP), Emet: Mustafa Koca (AK Parti), Gediz: M.Ali Saraoğlu (AK Parti), Hisarcık: Fatih Çalışkan (AK Parti), Pazarlar: Cavit Erdoğan (MHP), Simav: Süleyman Özkan (AK Parti), Şaphane: Rasim Daşhan (CHP), Tavşanlı: Mustafa Güler (AK Parti)
MALATYA BÜYÜKŞEHİR: Ahmet Çakır (AK Parti) nbsp;
Akçadağ: Ali Kazgan (AK Parti), Arapgir: Haluk Cömertoğlu (AK Parti), Arguvan: Mehmet Kızıldaş (CHP), Battalgazi: Selahattin Gürkan (AK Parti), Darende: Süleyman Eser (AK Parti), Doğanşehir: Vahap Küçük (AK Parti), Doğanyol: Recep Güzelbey (AK Parti), Hekimhan: Aliseydi Millioğulları (CHP), Kale: Cemal?Akdemir (AK Parti), Kuluncak: Mehmet Boyraz (AK Parti), Pütürge: Mehmet?Polat (AK Parti), Yazıhan: Nevzat Öztürk (AK Parti), Yeşilyurt: H.Uğur Polat (AK Parti)
MANİSA: Cengiz Ergün (MHP)
Ahmetli: Ahmet Alhan (AK Parti), Akhisar: Salih Hızlı (AK Parti), Alaşehir: Adnan Özdişçi (AK Parti), Demirci: Selami Selçuk (AK Parti), Gölmarmara: Kamil Öz (AK Parti), Gördes: Muhammet Akyol (AK Parti), Kırkağaç: Y.İsmail Gedüz (AK Parti), Köprübaşı: Zafer Mergen (AK Parti), Kula: Hüseyin Tosun (MHP), Salihli: Zeki Kayda (MHP), Sarıgöl: Necati Selçuk (MHP), Saruhanlı: Hüseyin Yaralı (AK Parti), Selendi: Nurullah Savaş (MHP), Soma: Hasan Ergene (AK Parti), Turgutlu: Serhat Orhan (AK Parti), Yunusemre: Mehmet Çerçi (AK Parti)
MARDİN: M. V. Karaman (AK Parti)
Artuklu: Serdal Yay (AK Parti), Dargeçit: Zeynep Sipcik (BDP), Derik: Sabahat Çetinkaya (BDP), Kızıltepe: İsmail Ası (BDP), Mazıdağı: Necla Yıldırım (BDP), Midyat: Şehmus Nasıroğlu (AK Parti), Nusaybin: Sara Kaya (BDP), Savur: Nezir Yıldız (AK Parti), Yeşilli: Hayrettin Demir (AK Parti)
MERSİN BÜYÜKŞEHİR: nbsp;Burhanettin Kocamaz (MHP)
Akdeniz: Necdet Tamamoğulları (CHP), Anamur: Mehmet Türe (MHP), Aydıncık: Ferat Aktan (AK Parti), Bozyazı: Mehmet Ballı (MHP), Çamlıyayla: İslam Sarı (AK Parti), Erdemli: Mükerrem Tollu (MHP), Gülnar: Ahmet Günel (MHP), Mezitli: Neşet Tarhan (CHP), Mut: Nebi Yılmaz (MHP), Silifke: Mustafa Turgut (CHP), Tarsus: Haluk Bozdoğan (CHP), Toroslar: Hamit Tuna (MHP), Yenişehir: İbrahim Genç (CHP)
MUĞLA: Osman Gürün (CHP)
Bodrum: Mehmet Kocadon (CHP), Dalaman: Süleyman Camuzcuoğlu (AK Parti), Datça: M.Şener Tokcan (CHP), Fethiye: Behçet Saatcı (DP), Kavaklıdere: Mehmet Demir (AK Parti), Köyceğiz: Salih Erbay (CHP), Marmaris: M.Ali Acar (CHP), Menteşe: Bahattin Gümüş (CHP), Milas: Muhammet Tokat (CHP), Ortaca: Hasan Karaçelik (CHP), Ula: Ümit Karaaslan (CHP), Yatağan: Mustafa Toksöz (AK Parti)
MUŞ: Feyat Asya (AK Parti)
Bulanık: Resul Bülüt (AK Parti), Hasköy: Mürsel Özen (AK Parti), Korkut: Haşim Arık (AK Parti), Malazgirt: Halis Coşkun (BDP), Varto: Sabite Ekinci (BDP)
NEVŞEHİR: Hasan Ünver (AK Parti) nbsp;
Acıgöl: Ercan Ertaş (AK Parti), Avanos: İsmet İnce (CHP), Derinkuyu: Ahmet Balcı (MHP), Gülşehir: Vahdi Arısoy (MHP), Hacıbektaş: A.Rıza Selmanpakoğlu (CHP), Kozaklı: Celalettin Güven (MHP), Ürgüp: Fahri Yıldız (AK Parti)
NİĞDE: Faruk Akdoğan (AK Parti)
Altunhisar: Erdal Sarı (AK Parti), Bor: Sıtkı Erat (AK Parti), Çamardı: Yavuz Soylu (AK Parti), Çiftlik: Bayram Taş (AK Parti), Ulukışla: Osman Duru (CHP)
ORDU: Enver Yılmaz (AK Parti)
Akkuş: İsa Demirci (AK Parti), Altınordu: Engin Tekintaş (AK Parti), Aybastı: İzzet Gündoğar (AK Parti), Çamaş: Alaaddin Giden (AK Parti), Çatalpınar: Ahmet Türe (AK Parti), Çaybaşı: İsmet Yanık (AK?Parti),?Fatsa:?Hüseyin?Anlayan?(AK Parti),?Gölköy:?A.Kemal Mert (AK Parti), Gülyalı: Talip Şen?(AK?Parti), Gürgentepe: Yener Yalçınkaya (AK Parti), İkizce: Bahri Söğüt (AK Parti), Kabadüz: Yener Kaya (AK Parti)
OSMANİYE: Kadir Kara (MHP)
Bahçe: İbrahim Baz (AK Parti), Düziçi: Ökkeş Namlı (AK Parti), Hasanbeyli: Kadirli: Ömer Tarhan (MHP), Sumbas: M.Nuri Nuhoğlu (MHP), Toprakkale: Ahmet Cavit (AK Parti)
RİZE: Reşat Kasap (AK Parti)
Ardeşen: Hakan Gültekin (AK Parti), Çamlıhemşin: İ.Lütfü Melek (BĞMZ) Çayeli: Atilla Esmen (AK Parti), Derepazarı: Yakup Samangül (AK Parti), Fındıklı: Adnan Özbalaban (AK Parti), Güneysu: Halil Turan (AK Parti), Hemşin: H.Kazım Bekar (AK Parti), İkizdere: Hasan Kösoğlu (AK Parti), İyidere: Ahmet Mete (AK Parti), Kalkandere: Kenan Yıldırım (SP), Pazar: Ahmet Basa (AK Parti)
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR: Zeki Toçoğlu (AK Parti)
Adapazarı: Süleyman Dişli (AK Parti), Akyazı: Hasan Akcan (AK Parti), Arifiye: İsmail Karakullukçu (AK Parti), Erenler: Cavit Öztürk (AK Parti), Ferizli: Ahmet Soğuk (AK Parti), Geyve: Murat Kaya (AK Parti), Hendek: Ali İnci (AK Parti), Karapürçek: Orhan Yıldırım (AK Parti), Sapanca: Aydın Yılmazer (AK Parti), Serdivan: Yusuf Alemdar (AK Parti), Söğütlü: Hüseyin Genç (AK Parti), Karasu: Mehmet İspiroğlu (AK Parti), Kaynarca: Zeynur Özel (AK Parti), Kocaali: Ahmet Acar (AK?Parti),?Pamukova:?Cevat Keser (AK Parti), Taraklı: Tacettin Özkaraman (AK Parti)
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR: Y. Ziya Yılmaz (AK Parti) nbsp;
Alaçam: Hadi Uyar (AK Parti), Asarcık: Şerif Kılağuz (MHP), Atakum: İshak Taşçı (AK Parti), Ayvacık: Mustafa Belur (AK Parti), Bafra: Bahri Şahin (AK Parti), Canik: Osman Genç (AK Parti), Çarşamba: Hüseyin Dündar (AK Parti), Havza: Murat İkiz (AK Parti), İlkadım: Erdoğan Tok (AK Parti), Kavak: İbrahim Sarıcağolu (AK Parti), Ladik: Selim Özbalcı (AK Parti), Ondokuzmayıs: Osman Topaloğlu (AK Parti), Salıpazarı: Halil nbsp;Akgül (AK Parti), Tekkeköy: Hasan Togar (AK Parti), Terme: Şenol Kul (AK Parti), Vezirköprü: İ.Sadık Edis (AK Parti), Yakakent: Hüseyin Kıyma (AK Parti)
SİİRT: Tuncer Bakırhan (BDP)
Aydınlar: M.Mesut Memduhoğlu (AK Parti), Baykan: Ali Aydın (BDP), Eruh: Hüseyin Kılıç (BDP), Kurtalan: Nevzat Karatay (AK Parti), Pervari: Teyyar Özcan (AK Parti), Şirvan: Necat Cellek (AK Parti)
SİNOP: Baki Ergül (CHP)
Ayancık: Ayhan Ergün (AK Parti), Boyabat: Şefik Çakıcı (AK Parti), Dikmen: Murat Akça (AK Parti), Durağan: Ahmet Kılıçaslan (AK Parti), Erfelek: Muzaffer Şimşek (CHP), Gerze: Osman Belovacıklı (CHP), Saraydüzü: Hasan Peker (AK Parti), Türkeli: H.Dilek Özcan (MHP)
SİVAS: Sami Aydın (AK Parti)
Akıncılar: Hasan Şen (AK Parti), Altınyayla: Necmettin Mermer (AK Parti), Divriği: Hakan Gök (CHP), Doğanşar: N.Oktay Karaman (AK Parti), Gemerek: (BBP), Gölova: İbrahim Yenidünya (AK Parti), Gürün: Nami Çiftçi (MHP), Hafik: Selahattin Çuhadaroğlu (SP), İmranlı: Pehlül İşleyen (MHP), Kangal: Mehmet Öztürk (AK Parti), Koyulhisar: Osman Epsileli (MHP), Suşehri: Fazlı Yüksel (AK Parti), Şarkışla: A.Turgay Oğuz (AK Parti), Ulaş: Hüseyin Gülkanat (CHP), Yıldızeli: Yılmaz Navruz (MHP), Zara: S.Ahmet Pala (AK Parti)
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR: Celalettin Güvenç (AK Parti) nbsp;
Akçakale: Abdulhakim Ayhan (AK Parti), Birecik: M.Faruk Pınarbaşı (AK Parti), Bozova: Zeynel Taş (BDP), Ceylanpınar: İsmail Aslan (BDP), Eyyübiye: Mehmet Ekinci (AK Parti), Halfeti: (BDP), Haliliye: Fevzi demirkol (AK Parti), Harran: Mehmet Özyavuz (AK Parti), Hilvan: A.Ali Bayık (AK Parti), Karaköprü: Nihat Çiftçi (AK Parti), Siverek: Resul Yılmaz (AK Parti), Suruç: Orhan Şansal (BDP), Viranşehir: İbrahim Gelin (AK Parti)
ŞIRNAK: Serhat Kadırhan (BDP)
Beytüşşebap: Nurettin Ataman (BDP), Cizre: Leyla İmret (BDP), Güçlükonak: Bahattin Aktuğ (AK Parti), İdil: M.Muhdi Aslan (BDP), Silopi: Emine Esmer (BDP), Uludere: Zeynep Üren (BDP)
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR: Kadir Albayrak (CHP) nbsp;
Çerkezköy: Vahap Akay (CHP), Çorlu: Ünal Baysan (CHP), Hayrabolu: Şener Çelikayar (AK Parti), Kapaklı: İrfan Mandalı (CHP), Malkara: Ulaş Yurdakul (CHP), Marmara Ereğlisi: İbrahim Uyan (CHP), Muratlı: Nebi Tepe (CHP), Saray: Nazmi Çoban (CHP), Şarköy: Süleyman Altınok (CHP)
TOKAT: Eyüp Eroğlu (AK Parti)
Almus: H.Hüseyin Arıkan (AK Parti), Artova: Lütfi Yalçın (AK Parti), Başçiftlik: Murat Tuncel (AK Parti), Erbaa: Hüseyin Yıldırım (AK Parti), Niksar: Özdilek Özcan (AK Parti), Pazar: Şerafettin Pervanlar (AK Parti), Reşadiye: Cemil Kılıç (AK Parti), Sulusaray: Halil Demirkol (AK Parti), Turhal: Yılmaz Bekler (AK Parti), Yeşilyurt: Kazım Misafir (AK Parti), Zile: Lütfi Vidinel (AK Parti)
TRABZON BÜYÜKŞEHİR: O.F. Gümrükçoğlu (AK Parti)
Akçaabat: Şefik Türkmen (AK Parti), Araklı: Recep Çebi (AK Parti), Arsin: Erdem Şen (AK Parti), Beşikdüzü: Orhan Bıçakçıoğlu (AK Parti), Çarşıbaşı: Coşkun Yılmaz (AK Parti), Çaykara: Hanefi Tok (AK Parti), Dernekpazarı: Mehmet Aşık (AK Parti), Düzköy: Salih Bakal (AK Parti), Hayrat: Mehmet Nuhoğlu (AK Parti), Köprübaşı: Mustafa Sancak (MHP), Maçka: Koray Koçhan (AK Parti), Of: S.Salih Sarıalioğlu (AK Parti), Ortahisar: A. Metin Genç (AK Parti), Sürmene: Rahmi Üstün (AK Parti), Şalpazarı: Refik Kurukız (MHP), Tonya: Osman Beşel (AK Parti), Vakfıkebir: Muhammet Balta (AK Parti), Yomra: İbrahim Sağıroğlu (AK Parti)
TUNCELİ: Mehmet Ali Bul (BDP)
Çemişgezek: Ahmet Şadan Ersoy (CHP), Hozat:, Mazgirt: (BDP), Nazımiye: Cafer Kırmızıçiçek (CHP), Ovacık:, Pertek Recai Vural (AK Parti), Pülümür
UŞAK: Nurullah Cahan (AK Parti)
Banaz: Zafer Arpacı (AK Parti), Eşme: Hacı Mustafa Çetin (AK Parti), Karahallı: Ali Topçu (AK Parti), Sivaslı: Nihat Sazlıgöl (CHP), Ulubey: Ali Rıza Ada (CHP)
VAN: Bekir Kaya (BDP)
Bahçesaray: Mehmet Garip Aykut (BDP), Başkale: İhsan Güler (BDP), Çaldıran: Faruk Demir (BDP) Çatak: Celalettin Bartu?(BDP), Edremit: İbrahim Koç (AK Parti), Erciş: Diba Keskin (BDP), Gevaş: Sinan Hakan (AK Parti), Gürpınar: Hayrullah Tanış (AK?Parti),?İpekyolu: Abdulmenaf Keyifli (AK?Parti), Muradiye: Mehmet Ali Tunç (BDP), Özalp: Handan Bağcı (BDP), Saray: (BDP), Tuşba: Fevzi Özgökçe (AK Parti)
YALOVA: Yakup Bilgin Koçal (AK Parti)
Altınova: Metin Oral (AK Parti), Armutlu: Mehmet Birkan (AK Parti), Çınarcık: Avni Kurt (CHP), Çiftlikköy: Ali Murat Silpagar (AK Parti), Termal: İsmail Atik (AK Parti)
YOZGAT: Kazım Arslan (AK Parti)
Akdağmadeni: Suphi Daştan (AK Parti), Ahmet Koçak (AK Parti), Aydıncık: Ahmet Koçak (AK Parti), Boğazlıyan: Hamdi Erdal (AK Parti),Çandır: Mustafa Ertan Örgün (AK Parti) Çayıralan: Yasin Şahiner (AK Parti), Çekerek: Bedrettin Bozkurt (AK Parti), Kadışehri: Davut Karadavut (AK Parti), Saraykent: Ahmet Öçal (AK Parti), Sarıkaya: Ömer Açıkel (MHP), Sorgun: Ahmet Şimşek (AK Parti), Şefaatli: Zeki Bozkurt (AK Parti), Yenifakılı: Yalçın Karadavut (AK Parti), Yerköy: Mehmet Ağaoğlu (AK Parti)
ZONGULDAK: Muharrem Akdemir (CHP)
Alaplı: Nevzat Çimenoğlu (AK Parti), Çaycuma: Bülent Kantarcı (CHP), Devrek: Mustafa Semerci (AK Parti), Gökçebey: Vedat Öztürk (AK Parti), Kdz. Ereğli: Hüseyin Uysal (AK Parti), Kilimli: Ali Aslankılıç (CHP), Kozlu: Ertan Şahin (AK Parti)
İstanbul'un ilçelerinde son durum nbsp;
Saat 07:57 itibariyle İstanbul'da açılan sandıkların sayısı % 98'i aştı. İl genelinde sandıkların tamamı neredeyse açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı en yakın rakibi Mustafa Sarıgül'e 10 puan fark atan mevcut belediye başkanı Kadir Topbaş oldu. İlçelerdeki sonuçlar da netleşti; kentin 26 ilçesinde kazanan AK Parti olurken, CHP Beşiktaş ve Kadıköy'de aldığı yüzde 70'in üzerinde oyla dikkat çekti.
ADALAR
CHP % 50,2
AK Parti % 42,2
ARNAVUTKÖY
AK Parti % 51,7
MHP % 22,2
ATAŞEHİR
CHP % 49,9
AK Parti 41,7
AVCILAR
CHP % 44,5
AK PARTİ % 40,8
BAĞCILAR
AK Parti % 59,2
CHP % 20,6
BAHÇELİEVLER
AK Parti % 48,2
CHP % 35,6
BAKIRKÖY
CHP 68,7
AK Parti 21,9
BAŞAKŞEHİR
AK Parti %50,3
CHP 34,0
BAYRAMPAŞA
AK Parti % 50,4
CHP 39,3
BEŞİKTAŞ
CHP % 76,1
AK Parti 16,6
BEYKOZ
AK Parti % 44,8
CHP 32,8
BEYLİKDÜZÜ
CHP % 50,8
AK Parti % 39,6
BEYOĞLU
AK Parti % 48,0
CHP % 35,0
BÜYÜKÇEKMECE
CHP % 47,5
AK Parti % 45,3
ÇATALCA
CHP % 44,6
AK Parti % 35,5
ÇEKMEKÖY
AK Parti % 48,6
CHP % 38,0
ESENLER
AK Parti % 62,7
CHP % 15,1
ESENYURT
AK Parti % 47,1
CHP % 34,7
EYÜP
AK Parti % 46,7
CHP % 40,0
FATİH
AK Parti % 48,7
CHP % 31,6
GAZİOSMANPAŞA
AK Parti % 51,3
CHP % 25,1
GÜNGÖREN
AK Parti % 50,2
CHP 30,9
KADIKÖY
CHP % 72,4
AK Parti % 20,6
KAĞITHANE
AK Parti % 50,9
CHP % 30,0
KARTAL
CHP % 44,7
AK Parti % 42,8
KÜÇÜKÇEKMECE
AK Parti % 42,1
CHP % 39,7
MALTEPE
CHP % 49,5
AK Parti % 38.3
PENDİK
AK Parti % 53,2
CHP % 29,70
SANCAKTEPE
AK Parti % 49,1
CHP % 35,0
SARIYER
CHP % 51,2
AK Parti % 39,3
SİLİVRİ
CHP % 48, 8
AK Parti % 43,6
SULTANBEYLİ
AK Parti % 62,0
CHP % 141
SULTANGAZİ
AK Parti % 58,5
CHP % 23,0
ŞİLE
AK Parti % 41,3
CHP % 37,00
ŞİŞLİ
CHP % 61,6
AK Parti % 27,5
TUZLA
AK Parti % 48,2
CHP % 39,4
ÜMRANİYE
AK Parti % 49,6
CHP % 30,0
ÜSKÜDAR
AK Parti % 45,7
CHP % 43,1
ZEYTİNBURNU
AK Parti % 49,2
CHP % 29,0