E OKUL Veli Girş Bilgilendirme Sistemi detayları (EOKUL VELİ GİRİŞ)

E OKUL Veli Girş Bilgilendirme Sistemi detayları (EOKUL VELİ GİRİŞ)

KÜLTÜR - SANAT Haberleri

E okul veli bilgilendirme üzerinden karne notunu hesaplayabilir, sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. VBS giriş detayları hakkında detaylı bilgi.

E okul veli bilgilendirme üzerinden çocuğunuzun sınav sonuçlarını, karne notunu öğrenebilirsiniz. E okul veli giriş detayları ve bilgiler için tıkla. E okul veli giriş sistemi değiştirildi. E -okul sistemine girmek artık çok basit. tg.com.tr'deki açıklamalrı izleyerek E-OKUL veli bilgilendirme sistemine rahatlıkla girebilirsiniz. Okulların kapanmasına çok az bir zaman kala öğrencicler ve veliler tabikide karne notlarını merak etmekte. MEBBİS e okul sayesinde karne notunuzu öğrenmeniz artık çok basit.e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde karne notlarını, devamsızlık durumunu, TEOG sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, yarıyıl tatiline 1 hafta kala öğrencilerin merak ettiği bir soruya cevap veriyor...

MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, sosyal medyada 2014-2015 eğitim öğretim yılında kar yağışı ve olumsuz şartlar sebebiyle tatillerin, okullarda müfredatın ilerleyişine engel olduğu, bu nedenle 23 Ocak'ta başlayacak yarı yıl tatilinin 30 Ocak'a ertelendiği ve Bakan Nabi Avcı'nın "eğitimin aksamaması adına sömestr tatilinin yarıya indirilmesini uygun gördüğünü" şeklinde yer alan haberlerin asılsız olduğunu söyledi. Bu tür haberlere itibar edilmemesinin isteyen Özkan, "Bu haberler doğru değil. Bakanlığımız tarafından daha önce yayınlanan çalışma takvimine uygun olarak tüm eğitim kademelerinde okullar, 23 Ocak Cuma gününden itibaren yarı yıl tatiline girecek. 26 Ocak-6 Şubat'ta da yarı yıl tatili yapılacak. 2. dönem ise 9 Şubat'ta başlayacak, 12 Haziran'da da sona erecek.

İlk olarak linke tıklıyoruz :E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLA nbsp;

E OKUL Veli Girş Bilgilendirme Sistemi detayları (EOKUL VELİ GİRİŞ)

E okul veli bilgilendirme üzerinden çocuğunuzun sınav sonuçlarını, karne notunu öğrenebilirsiniz. E okul veli giriş detayları ve bilgiler için tıkla. E okul veli giriş sistemi değiştirildi. E -okul sistemine girmek artık çok basit. tg.com.tr'deki açıklamalrı izleyerek E-OKUL veli bilgilendirme sistemine rahatlıkla girebilirsiniz. Okulların kapanmasına çok az bir zaman kala öğrencicler ve veliler tabikide karne notlarını merak etmekte. MEBBİS e okul sayesinde karne notunuzu öğrenmeniz artık çok basit. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni kullanmak oldukça basit.Sizlere resimli olarak adım adım anlatacağım.Bakanlığın bu sitesi , Chrome , Firefox gibi tarayıcılarda düzgün çalışmayabilir.Bu yüzden Internet Explorer kullanmaya özen gösteriniz.Bilgisayarınızda Internet Explorer yoksa buraya tıklayarak hemen indirebilirsiniz.E OKUL MEB sayfasına girmek için aşağıdaki adımları takip edin.Daha sonra açılan sayfadaki ilk boşluğa resimdeki karakterleri , diğerlerine ise öğrencinin TC Kimlik Numarasını ve okul numarasını giriyoruz.

E OKUL Veli Girş Bilgilendirme Sistemi detayları (EOKUL VELİ GİRİŞ)

Açılan yeni sayfada , öğrenciyi gerçekten tanıdığınızı kanıtlamanız gerekiyor.Bu yüzden öğrencinin doğru olan fotoğrafını , doğum ayını ve nüfusa kayıtlı ilçesini seçiyoruz.Her girişinizde sorulan sorular değişmektedir.Öğrencinin sınıf kodunu , kayıtlı olduğu ili gibi soruları da karşınızda görebilmeniz mümkün.

E OKUL Veli Girş Bilgilendirme Sistemi detayları (EOKUL VELİ GİRİŞ)


Bu bilgileri doğru olarak girmişseniz , e okul sistemine başarıyla giriş yapacaksınız.Aşağıdaki resimden de göreceğiniz üzere , sol menüde yer alan bağlantılara tıklayarak , öğrencinin hakkında bilgi edinebilirsiniz.Sınav tarihlerini , devamsızlık ve not bilgilerinden tutun bu zamana kadar aldığı belgelere kadar.İsterseniz bu dökümanları sayfanın üst tarafında yer alan ikonlara tıklayarak kaydedebilir ya da yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.Bu yüzden şuna dikkat etmelisiniz.E okul sitesine girdiğiniz zaman en üstteki resimden de anlayacağınız üzere, karşılaştığınız ekran ve adres çubuğunda yazanlar buradakiler ile birebir aynı olmalıdır.O kısımda herhangi bir şey yazmıyor ya da farklı bir şey yazıyorsa , o zaman şüphe duyabilirsiniz.En iyisi mi siz ; sitemizin bu sayfasını CTRL + D tuşlarına basarak yer imlerine ekleyin , e okul meb'e giriş yapacağınız zaman bu yazımızda bulunan linke tıklayarak erişin.

Dershanelerin özel okula dönüştürülmesinin ardından okullarda ve halk eğitim merkezlerinde açılan ücretsiz takviye kurslarında görev yapan öğretmenlerin beklediği ek ders ücret zammı için ilk adım atıldı.Geçtiğimiz Kasım ayında Öğretmenler Gününde zam müjdesini veren Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu açıklamasından sonra harekete geçildi.

TBMM Başkanlığı'na AK Parti Milletvekilleri tarafından sunulan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan teklif, Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik öngörüyor.Buna göre ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.Teklifin yasalaşmasıyla birlikte bu kurslarda görevli öğretmenler adeta ikinci bir maaş elde etmiş olacaklar.Bu sayede kurslarda görev alan yönetici ve öğretmenlerin bir saat için alacakları net ek ders ücreti miktarı 9,08-9,73 liradan 18-20 liraya yükselecek.Böylelikle kurslarda haftada 19, ayda ise 76 saat ders verebilecek olan öğretmenler ortalama bin 400 liraya kadar ek gelir elde edebilecek.

E Okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) velilerin, çocuklarının okuldaki durumlarını online olarak takip edebilmelerini sağlıyor.E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile giriş yapan veliler, öğrencilerin sınavlardan aldıkları notları, sınav tarihlerini, haftalık ders programlarına, yıl sonu not ortalamalarına, önceki senelerde öğrencinin aldığı notlara, takdir ve teşekkür hesaplamalarına, ortalama yükseltme puanlarına ve okul ile ilgili duyurulara ulaşabiliyorlar.

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sisteme girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir:

Duyurular : Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler.

Takdir teşekkür hesaplama: Öğrencinin dönem ve yıl sonu notlarına bakarak takdir ve teşekkür hesaplama işlemleri yapılır.Öğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

E OKUL YÖNETİM SİSTEMİNE GİRİŞ

E Okul sistemi ile veliler öğrenciler hakkındaki bilgilere internet ortamı üzerinden ulaşabiliyorlar. Veliler okuldan aldıkları numara ve 11 haneli TC kimlik numaraları ile E Okul sistemine giriş yapabiliyorlar.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NEDİR?

E OKUL Veli Girş Bilgilendirme Sistemi detayları (EOKUL VELİ GİRİŞ)

E Okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) velilerin, çocuklarının okuldaki durumlarını online olarak takip edebilmelerini sağlıyor.

E-OKUL SİSTEMİNİN FAYDALARI NELERDİR?

E-Okul sisteminin öğrenciler, öğretmenler ve veliler açısından birçok faydası bulunmaktadır.

E-OKUL SİSTEMİNİN ÖĞRENCİLERE FAYDALARI NELERDİR?

Öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenebilecek,

Testler çözebilecek,

Kendilerine ait bir sayfalık internet sayfası tasarlayabilecek,

Devamsızlıklarını kontrol edebilecek,

Hastalık ders programını kontrol edebilir

Meslek lisesi alana ve teknik lise geçiş sonuçları varsa öğrenebilir,

Seçmeli derslerini seçebilir,

Sınav tarihlerini öğrenebilir,

Sorumluluk ve ortalama yükseltme puanlarını öğrenebilir.

E-OKUL SİSTEMİNİN VELİLERE FAYDALARI NELERDİR?

Öğrencinin devam ve devamsızlık durumunu kontrol edebilecek,

Öğrencinin sınavlarından aldığı notlara bakabilecek,

Öğrencinin yıl sonu notlarını öğrenebilecek,

Haftalık ders programını öğrenebilecek,

Öğretmen veya yetkililer ile yazışma yapıp iletişime geçebilecek.

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

E-Okul sistemine erişebilmek için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada resimdeki rakamları giriniz. Daha sonra öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve öğrencinin okul numarasını giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra "Tamam" butonuna tıklayınız.

"VBS GÜVENLİK KONTROL" sistemi ile karşılaşacaksınız. Bu sistem bilgilerinizi girdiğiniz öğrencinin doğru kişi olup olmadığını kontrol edebilmeniz için kurulmuştur. Öğrenciye ait 3 tane soru olacaktır. Örneğin, öğrencinin doğum günü hangisidir, öğrencinin nüfus cüzdanı aile sıra numarası nedir ve aşağıdaki resimlerden hangisi öğrenciye aittir gibi. Bilgileri girdikten sonra yine "Tamam" butonuna tıklayarak E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, "Öğrenci Bilgileri" butonuna tıklayarak öğrencinizin bilgilerinize erişebilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Duyurular kısmında, girilmiş olan duyuru listesi yer almaktadır.

- E-Okul sisteminde, Devamsızlık bilgisi kısmında, öğrencinin aylara ve günlere göre devamsızlıkları yer almaktadır. Özürlü devamsızlıklardan raporlu ve özürlü devamsızlık toplamına, özürsüz devamsızlıklardan sabahtan yarım gün, tam gün ve özürsüz devamsızlık toplamına, devamsızlık sayılmayan sürelere ulaşabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Not bilgisi kısmından, öğrencinizin derslerinden aldığı sınav puanlarına, performanslarına , proje puanına ve tüm bunların ortalamasına 1. Dönem ve 2. Dönem olarak ulaşabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Haftalık ders programı kısmından, öğrencinizin haklık ders saatlerine ve derse giren öğretmenlerin isimlerine ulaşabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Sınav tarihleri kısmından, öğrencinizin sınav ve proje tarihleri listesine ulaşabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Aldığı belgeler kısmından, öğrencinizin bugüne kadar dönem dönem aldığı belgelere ve belge türün ulaşabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Yıl sonu notları kısmında, öğrencinin sınıfına ve öğretim yılına göre aldığı ağırlıklı yıl sonu ortalaması puanına erişebilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Sorumluluk/Ortalama yükseltme puanları kısmında, öğrencinin sorumluluk ve ortalama yükseltme puanlarına, hangi derslerde girdiğine ve muaf olup olmadığına erişebilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Meslek lisesi alana geçiş sonuçları kısmından, öğrenci meslek lisesi alana geçiş sınavına girdiyse sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Teknik lise geçiş sonuçları kısmında, öğrenci teknik lisesi geçiş sınavına girdiyse sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, Nakil durumu kısmından, öğrencinin nakil bilgilerinin girilip girilmediğini kontrol edebilirsiniz.

- E-Okul sisteminde, E-KARNE kısmından, öğrencinin karnesine ulaşabilirsiniz. Bu sayede öğrencinizin size getirdiği karnenin doğru olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Uludereli Dicle'nin TEOG başarısı

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Kasım ve 13-14 Aralık'ta yapılan ve 8'inci sınıflar 1'nci dönem ortak sınavların değerlendirme sonuçlarının açıklandı. Uludere İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu'nda okuyan 8'inci sınıf öğrencisi Dicle Altürk, 120 sorudan 119'una doğru cevap verdi. Altürk'ün yanlış yaptığı Türkçe sorusunun ise mahkemelik olduğu belirtildi.

Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Erek, Uludere ve Şırnak'ın olumsuz olaylarla yansıtıldığı bir dönemde gelen başarının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, "Bu Şırnak'ı yansıtan bir durum değildi. Bizim ilimiz ile ilgili arka planda duran madalyonun öteki yüzü ve önemli olan Şırnak halkının güzelliği ve misafirperverliği ve tüm değerlerini korumuş olmasıdır. Bu da birçok güzel değerlerinden biridir. Bu güzel değerlerinden birini bize yaşatan, bize bu gururu ve heyecanı tattırdığı için Dicle kardeşimize, okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve ailesine çok teşekkür ediyorum" dedi.İlçedeki 24 okulda TEOG kursu açtıklarını belirten İbrahim Halil Erek, "100 öğretmenimize TEOG görevi verdik. Bu da öğrencilerimizin başarısını arttırmış bulunmaktadır. Kurslar Milli Eğitim Bakanlığı projesiyle desteklenmektedir" diye konuştu.Ailesinin 3 çocuğundan en büyüğü olduğunu söyleyen başarılı öğrenci Dicle Altürk de "Babam servis şoförü, annem ev hanımı. Her şey istemekle bitiyor. Öncelikle kendime bir hedef koydum. Bunu gerçekten çok istiyordum. O yüzden ellimden geldiğince çalıştım. Sağ olsunlar öğretmenlerim de çok yardımcı oldular ve destek çıktılar. Tekrarlar yaptım, derslerime çalıştım, bu şekilde başarıyı elde ettim" dedi.


UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...