Yolu olmayan ilçede bütün tozu yutuyorlar, mahalleli isyan bayrağını çekti

Düzenleyen:
- Güncelleme:

GÜNDEM Haberleri

Tekirdağ Marmaraereğlisi'nde stabilize yollar mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Yolları yapılmayan sokak ve caddeler için yetkililere seslenen vatandaşlar çözüm istedi.

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesindeki stabilize yollar, vatandaşları çileden çıkarttı. Vatandaşlar, turistik mahalle Yeniçiftlik’teki konutlarda elektrik, su ve doğal gaz olmasına rağmen yolları yapılmayan sokak ve caddeler bulunduğunu dile getirdi.

İstanbul’un yanı başındaki Marmaraereğlisi ilçesinin Yeniçiftlik Mahallesi’nde asfalt yapılmayan stabilize yollar, vatandaşları zor durumda bırakıyor. Yaz mevsiminde toz, kışın ise çamur derdi çektiklerini söyleyen vatandaşlar, çözüm bekliyor.

"BU TOZDAN BIKTIK"

Mahalle halkı; yaşlıların ve engelli çocukların bulunduğunu, bozuk yollarda bisiklet ve scooter kullanan çocukların zaman zaman düşme tehlikesi geçirdiğini ve rüzgarlı havalarda taşıtların geçmesiyle kalkan tozları yuttuklarını belirterek, bir an önce yollarının yapılmasını istedi.

Engelli çocuğuyla Yeniçiflik Erguvan 28. Sokak'ta oturan mahalle sakinlerinden Tülay Kocağa, "Dört senedir burada oturuyoruz. Bu tozdan bıktık, yola asfalt yapmadılar. Benim özel bir çocuğum var, bütün bu tozu bahçede yutuyor" ifadelerini kullandı.

"YOLLARIN YAPILMASINI İSTİYORUZ"

Üç kere belediyeyi aradığını belirten Kocağa, "Üç kere aradım belediyeyi, 'benim 2 yaşlım var, bir engellim var' dedim, yol çok bozuk, ben dışarı çıkamıyorum. Hasta olsalar dışarı çıkamıyoruz. Yolun fotoğraflarını çekip attım ama kimse gelmedi. Biz bu evi çocuğumuz için aldık ama bütün tozu çocuğum yutuyor. Burada yol, asfalt olmadı her araba geçtiğinde toz çocuğumun ağzında, yolların yapılmasını istiyoruz" dedi.

Yolu olmayan ilçede bütün tozu yutuyorlar, mahalleli isyan bayrağını çekti

EVLERİ ŞİDDETLİ YAĞIŞLARDA SU BASIYOR

Mahallelerin altyapı hizmetini alamadığını ve zaman zaman evlerin şiddetli yağışlarda su bastığını söylen Yeniçiftlik Mahallesi Muhtarı Doğan Filiz, "Oraya su kanalı yapıp suyu aşağıya götürmelerini söylemiştim, buraya su, tarlalardan geliyor. Şurada bir evi su basmıştı. Alanımız çok geniş, zamanında hep imara açılmış. Sürekli imara açılmış ama düzensiz imara açılmış. Yani altyapısı yapılmamış, yolları yapılmamış, Marmaraereğlisi Belediyesine de söylüyoruz" dedi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, göreve geldiğinden bugüne kadar bin 500 kilometre yol yaptıklarını söyledi. Ata, alt yapısı olan sokaklara öncelik vermek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Yolu olmayan ilçede bütün tozu yutuyorlar, mahalleli isyan bayrağını çekti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Düzenleyen:  - GÜNDEM
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...