Ordu’da büyük skandal: Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı

Düzenleyen: / Kaynak: İHA
Ordu’da büyük skandal: Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı

GÜNDEM Haberleri  / İHA

Ordu’da yeni stadın açılış maçında büyük bir skandal yaşandı. Sahaya Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde fırlatıldı. Olayla ilgili Valilikten açıklama yapılırken biri taraftar grubu lideri olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı.

Ordu’da açılan Yeni Ordu Stadının açılış maçı Orduspor 1967 ile Kırıkkale ile Büyük Anadoluspor arasında oynanan TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasının 52. dakikasında bir skandal yaşandı. Plaka numarası 52 olan Ordu, maçın 52. dakikasında maraton tribününden sahaya konfeti fırlatıldı. Maça giden bir vatandaş tarafından sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde skandal ortaya çıktı. Görüntülerde Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfaların parça parça kesilerek konfeti olarak sahaya fırlatıldı görüldü. Durumu fark eden vatandaşlar, emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarını topladı.

Ordu’da büyük skandal: Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Büyük tepki çeken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Sahaya konfetileri fırlattığı belirlenen 4 kişi gözaltına alındı. Ordu Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK-Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3. Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kur'an-ı Kerim'den ayetler yazılı ve Türk bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ordu’da büyük skandal: Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı

                                        

Düzenleyen:  - GÜNDEM
Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...