Malatya’da kalıcı konutlarda sona doğru… Teslim tarihi belli oldu!

- Güncelleme:
Malatya’da kalıcı konutlarda sona doğru… Teslim tarihi belli oldu!

GÜNDEM Haberleri

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Malatya’da kalıcı konutlar için çalışmalar devam ediyor. Deprem konutlarının hızla yükseldiği Malatya’nın Battalgazi ilçesinde 726 kalıcı konutun teslimi için gün sayılıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerden biri olan Malatya’da depremin hemen ardından 14 bin 338 konutun temelleri atılırken, 9 bin 331 konutun ihalesi gerçekleştirildi. Toplamda 103 bin 19 konut ve köy evinin inşa edileceği kentte çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi’nde yapımları süren 4. etaptaki kalıcı konutlarda ise sona gelindi.

“AMACIMIZ YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAMAK”

6 Şubat depremlerinin üzerinden iki ay geçmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla bölgede kalıcı konutlar için temel atma çalışmalarına başlandığını kaydeden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, "Battalgazi bölgesinde ilk etapta yaklaşık olarak 20 bin civarında kalıcı konutun yapılarak hak sahiplerine teslimi planlanırken, daha sonra yerinde dönüşüm konusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla da çalışmalar gerçekleştirdik. Amacımız kadim olan şehrin yerinde dönüşümünü sağlamak” dedi.

Malatya’da kalıcı konutlarda sona doğru… Teslim tarihi belli oldu!

TESLİM TARİHİ BELLİ OLDU

Bir yerde devlet varsa yaşamın ve kolaylığın olduğunu belirten Başkan Güder, "Daha 4 ay geçmeden dış cephe çalışmalarının tamamlandığını burada görüyoruz. Cumhurbaşkanımız şöyle bir ifade kullanmıştı, bir yıl içerisinde vatandaşlarımıza konutları teslim edilecek. 4. etaptaki 726 konutta süren çalışmalara baktığımızda şantiye şefimiz konutların Aralık ayında tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilebileceği beyanında bulundu. Çalışmaları da yerinde inceledik, inşallah vatandaşlarımız 12’inci ayda evlerine kavuşmuş olacaklar” ifadelerini kullandı.

Malatya’da kalıcı konutlarda sona doğru… Teslim tarihi belli oldu!

BÖLGEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Depremler sonrası kalıcı konutların inşası için Battalgazi Belediyesi olarak Gelincik Tepesi’ni önerdiklerinde eleştiriler olduğunu da hatırlatan Güder, "Bölgeye inşallah toplamda 5-6 bin konut yapılacak. Devletin dağları taşları nasıl aşarak sağlam zeminleri bularak binalar inşa ettiğini burada görüyoruz. 5-6 bin konutun yapılacağı bölge bir alt merkez haline gelmiş oldu. Diğer taraftan Çamurlu ve Eski Malatya’daki çalışmalarımız da sürüyor. Hedefimiz bir an önce vatandaşlarımızı konteynerlerden kalıcı konutlarına taşımak” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...