Gaziantep’te 80 bin vatandaşın geçici barınması için 11 noktada 17 bin 27 çadır kuruldu

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Gaziantep’te 80 bin vatandaşın geçici barınması için 11 noktada 17 bin 27 çadır kuruldu

GÜNDEM Haberleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un koordinasyonunu yürüttüğü Gaziantep'teki deprem çalışmaları kapsamında, ekiplerin yoğun çaba harcadığı kentte, depremzedeler için çadır kentlerin yanı sıra konteynerler kuruluyor.

İlk etapta 80 bin vatandaşın geçici barınması için 11 noktada 17 bin 27 adet çadırın kurulumu tamamlandı. Bölgeye yine 1522 konteyner kuruldu, bu sayı 15 bine çıkarılacak. Bakan Kurum, resmî sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Arama kurtarma çalışmalarımız sürerken afetzede kardeşlerimizin barınma ihtiyacı için de canla başla çalışıyoruz. İslahiye, Nurdağı ve Nizip’te 1522 konteynerin kurulumu tamamlandı. 15 bine tamamlayacağız. 11 ayrı noktada da 17 bin 27 çadırımız kuruluyor” ifadelerini kullandı.  

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un koordinasyonunu yürüttüğü Gaziantep'teki deprem çalışmaları kapsamında, ilk etapta 80 bin vatandaşın geçici barınması için çadır kentler ve konteyner kentler kurulmaya başlandı.

Gaziantep’te 80 bin vatandaşın geçici barınması için 11 noktada 17 bin 27 çadır kuruldu

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Gaziantep’te, arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken depremzedelerin acil barınma ihtiyacı için ilçe ve beldelerde çadır kentler kurulmaya başlandı. AFAD, kentin merkezinde bulunan Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nin yanı sıra İslahiye, Nurdağı ve Nizip ilçelerinde toplamda 11 noktada kurduğu çadır kentlere 17 bin 27 adet çadır yerleştirdi. 

Ekiplerin yoğun çaba harcadığı kentte, depremzedeler için çadır kentlerin yanı sıra Gaziantep’te altyapısı hazır alanlarda, öncelikle Şahinbey, Şehitkamil, İslahiye, Nizip ve Nurdağı’nda şuana kadar 1522 konteyner kurulurken, konteyner sayısı 15 bine çıkarılacaktır.

Bu arada kurulacak yeni yaşam alanlarıyla ilgili de alt yapı çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. 

Düzenleyen:  - GÜNDEM
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...