Emine Erdoğan'ın ABD programı yoğun geçecek

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Emine Erdoğan'ın ABD programı yoğun geçecek

GÜNDEM Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da ABD'ye giden eşi Emine Erdoğan'ın programı belli oldu. Yoğun görüşmeler içinde olacak Erdoğan, liderlerin eşleriyle bir araya gelecek.

Sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı seyahetlerine eşlik edip çeşitli kurumlarla görüşen Emine Erdoğan'ın ABD ziyareti de yoğun geçecek. Birleşmiş Millletler'in (BM) 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik eden eşi Emine Erdoğan, katılımcı ülke liderlerinin eşleriyle bir araya gelerek temaslarda bulunacak.

EMİNE ERDOĞAN'I YOĞUN BİR PROGRAM BEKLİYOR

Emine Erdoğan, New York'ta düzenlenecek BM 78. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere 16-20 Eylül tarihleri arasında ABD'yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik ediyor. ABD ziyareti çerçevesinde BM Genel Kurulu'na katılan liderlerin eşleriyle bir araya gelecek olan Emine Erdoğan, bir dizi ziyarette de bulunacak. Emine Erdoğan, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenecek programa katılacak.

Türkevi'nde gerçekleştirilecek Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı imza törenine katılması planlanan Emine Erdoğan, yine burada "The World is Our Common Home: Path of the Global Zero Waste Movement: Çevre Etkinliği"ne kalıtacak, Sıfır Atık Danışma Kurulu üyeleriyle bir araya gelecek ve Dokuma Atlası Etkinliği'ne iştirak edecek.

EMİNE ERDOĞAN PANELDE KONUŞACAK

Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın ve eşinin heyet başkanları ve eşleri onuruna Metropolitan Sanat Müzesi'nde vereceği resepsiyona katılacak. Biden'ın eşi Jill Biden'ın ev sahipliğinde Smithsonian Tasarım Müzesi'nde düzenlenecek programda yer alması öngörülen Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Türkevi'nde düzenleyeceği "Sosyal Refahın Adil Dağılımı" konulu panelde katılımcılara hitap edecek.

Emine Erdoğan, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) ve Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) üyeleriyle bir araya geleceği programların ardından ABD temaslarını tamamlayacak.

Düzenleyen:  - GÜNDEM
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...