Bakan Yerlikaya duyurdu: 'Germiciler' organize suç örgütü çökertildi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

GÜNDEM Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Muğla'da düzenlenen 'Kafes Operasyonları' kapsamında, elebaşılığını Hakan Germici isimli şahsın yaptığı ve 'Germiciler' grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi.

Yurt genelinde düzenlenen operasyonlarla suç örgütlerine ve zehir tacirlerine adeta savaş açıldı. İçişleri Bakanı Yerlikaya, son operasyona dair bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı.

Muğla'da düzenlenen 'Kafes Operasyonları' kapsamında elebaşılığını Hakan Germici isimli şahsın yaptığı ve 'Germiciler' grubu olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi. Operasyonda aralarında örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüpheli şahıs tutuklandı.

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK YAPTIKLATI TESPİT EDİLDİ

Operasyona dair detayları sosyal medya hesabından paylaşan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

"Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından KAFES Operasyonu düzenlendi.

Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

15 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Ayrıca bu suç örgütünün 'silah ticareti' yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi.

Operasyon kapsamında tabancalar, sahte tapular, dijital materyaller ile nakit para ele geçirildi.

'Suç işlemek amacıyla örgüt kuran' bu şahıslardan 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 10 şahıs tutuklandı. Bu suç örgütü ile ilgili çalışmalar devam ediyor."

Düzenleyen:  - GÜNDEM
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...