Bakan Güler, Ukraynalı mevkidaşı ile görüştü! Gündem: Tahıl koridoru

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Bakan Güler, Ukraynalı mevkidaşı ile görüştü! Gündem: Tahıl koridoru

GÜNDEM Haberleri

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye'nin, 17 Temmuz'da süresi bitecek Tahıl Anlaşması'nın yeniden uzatılması başta olmak üzere bölgede barışın temini ve insani yardım konusunda yapıcı girişimlerini sürdüreceği vurgulandı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov’un, Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’i yeni görevinden dolayı kutlayarak kendisine başarı dileklerini ilettiği ve tahıl sevkiyatına ilişkin son durumu görüştüğü öğrenildi.

Görüşmede Bakan Güler; küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan ve tüm insanlık için faydalı olan tahıl girişiminin aksaksız işlemesi ve kesintisiz devam etmesinin önemini vurguladı.

TAHIL ANLAŞMASI UZAYACAK MI?

Görüşmede ayrıca, 17 Temmuz’da süresi bitecek olan Tahıl Anlaşması’nın yeniden uzatılması başta olmak üzere, bölgede barışın temini ve insani yardım konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapıcı girişimlerini sürdürerek üzerine düşeni yapmaya devam edeceği bir kez daha ifade edildi.

https://twitter.com/tcsavunma/status/1671904071920263169

 

Düzenleyen:  - GÜNDEM
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...