Arda Turan'ın kardeşinin Seçil Erzan'ı teselli ettiği kayıtlar ortaya çıktı: Kıyamam sana, sıkma canını...

Düzenleyen: / Kaynak: Sabah Gazetesi
- Güncelleme:
Arda Turan'ın kardeşinin Seçil Erzan'ı teselli ettiği kayıtlar ortaya çıktı: Kıyamam sana, sıkma canını...

Gündem Haberleri  / Sabah Gazetesi

Seçil Erzan'a verdiği paraları geri alamayan Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan, Erzan'la arasında aracılık yapan kardeşi Okan Turan'a "Ben bu hallere düşecek adam değildim" diyerek sitem etti. Okan Turan'ın ise Erzan'la yaptığı görüşmede, "Kıyamam sana, sıkma canını. İdare edeceğiz abla" sözlerini kullanması dikkat çekti.

Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alan ve 'Fatih Terim Fonu' olarak adlandırılan sahte fon vurgunu, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Denizbank eski Levent şubesi müdürü Seçil Erzan'ın futbol dünyasının ünlü isimlerini dolandırdığı olayda, son olarak Arda Turan'ın verdiği paraları geri alamaması üzerine Erzan'la arasında aracılık yapan kardeşi Okan Turan'a sitem ettiği kayıtlar ortaya çıktı.

Erzan'a 13.9 milyon doları elden veren ve bu paranın yalnızca 6.4 milyon dolarını geri alabilen Arda Turan, 7.5 milyon dolarla en çok para kaptıran isimlerin başında geliyor. Arda Turan'ın, Seçil Erzan'a parasını alamaması üzerine para alışverişinde aracılık eden kardeşi Okan Turan'a Erzan'la ilgili gönderdiği ses kaydı ortaya çıktı.

'ÇOCUKLARIMIN ÜZERİNE YEMİN ETTİM, GEREKENİ YAPACAĞIM'

Kardeşi Okan Turan aracılığıyla Erzan'dan ödeme için haber bekleyen Arda Turan, kardeşine gönderdiği 10 Mart 2023 tarihli ses kaydında şu ifadeleri kullanıyor:

"Abicim şimdi ben çok konuşuyorum diye hani böyle söylendim. Söylendim diye o biraz fazla hani böyle idare et. İdare et. Biz söyleniyoruz. Söyleniyoruz. O, 'He' diyor. Ağlıyor. Konuyu geçiyor, istediğini yaptırıyor, kapatıyor. O sanıyor ki ben hiçbir şey yapmayacağım. Ben çocuklarımın üzerine yemin ettim. Ben gerekeni yapacağım. Anladın mı. O benim için bitmiştir. Konu da kapanmıştır.

Bu işleri toparlayacağım. Senden ricam konuş onunla. Bize yazılı olarak ISIN kodu mudur nedir onların hepsini, imzalı kağıtları versin. Benim elimde bundan sonra belge olacak. Ben... Ben çok kötü yapacağım. Ben bu hallere düşecek adam değildim. Ben o kadar söylüyorum. Ben biraz fazla konuştuk çünkü fazla böyle. Ha şöyle olur, böyle olur. Ben ona ne yapacağımı göstereceğim."

"ARAMAZ DEĞİL Mİ KİMSEYİ?"

Dava dosyasındaki bilgilere göre bu sesli not Okan Turan tarafından Seçil Erzan'a gönderildi. Erzan, "Ne yapacağız Okan. Çok üzülüyorum" şeklinde mesaj atarken, Okan Turan, "Uğraşacağız biraz. Sakinleştireceğiz" diyerek Erzan'ı teskin etti.

Erzan devamında, "Çok gergin. Aramaz değil mi kimseyi?" diyerek tedirginliğini gösterdi.

İkili arasındaki konuşma şu şekilde dosyaya girdi:

Okan Turan: Ablacım nedir durum. Çok gerildi bizimki! (Arda Turan'ı kastediyor)

Seçil Erzan: Okan ben de artın inan deliriyorum. Çok sinirlerim bozuldu. Ben de bekliyorum. Elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Gelsin hemen arayacağım seni. Biliyorum yemin ederim ölmek istiyorum ben artık.

Okan Turan: Tamam ablacım sen de sakin ol. Olur böyle.

Seçil Erzan: Ne olur sakinleşsin ben de aklıselim çözeyim şu işi. Bittim artık Okan insanlıktan çıktım.

Okan Turan: Ben biraz konuşurum. Sen de sakin ol. Olur böyle şeyler. İdare edeceğiz. Ödeme yapamadı ona gergin. Sakin ol sen de.

Seçil Erzan: Olmuş bitmiş işi mahvedeceğim. Ölmek istiyorum. İyi ki varsın. Çok kötü konuştu benimle. Bittim artık. Yerin dibine girdim. Hayatımı riske attım inan. Yanlış bir şey yapmasın ben bitirene kadar.

Okan Turan: Tamam sen onu boşver düşünme onu. Geçen hafta bana da öyleydi. Sen düşünme onu valla. Sen işine konsantre ol. Ya merak etme sen geçince siniri toplanır her şey. Güven bana iyi misin abla nasılsın?

Seçil Erzan: İyi değilim ablacım. Ağabeyin de çok gergin yazıyor. Korkmaya başladım. Psikolojim iyice bozuldu. Dayanamıyorum.

"PARA GELİR Mİ BUGÜN? EN AZINDAN GAZINI ALIRIZ"

Okan Turan: Abla nasılsın var mı bir gelişme. Sordu bizimki. İyi misin ablacığım?

Seçil Erzan: Değilim, bekliyorum ve Arda çok gergin.

Okan Turan: Bana da gergin. Aynı durumdayız. İhtimal var mı bugün.(Para gelme ihtimalini soruyor) En azından kendine gelir gazını alırız, bir rahatlar.

Seçil Erzan: Var ablacığım var. Olmasa kendimi yer bitirirdim.

Okan Turan: Kıyamam sana, sıkma canını. İdare edeceğiz abla. Beni zaten bugün hiç çıkarmadı. 'Otur evinde bekle. Haber gelecek' dedi. Öyle duruyorum ben de.

Okan Turan: Var mı Umut abla

Seçil Erzan: Çok ağır şeyler yazıyor.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Sabah Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...