Ailesinden geriye sadece o kaldı! 8 aylık Ömer’in hikayesi yürekleri sızlattı

Düzenleyen:
- Güncelleme:

GÜNDEM Haberleri

Hatay’da meydana gelen depremde kurtulan bebeğin hikayesi yürekleri yaktı. Deprem sonrası 3 katlı bir binanın çökmesiyle göçük altında kalan aile üyelerinden yalnızca biri kurtarıldı. Kanser hastası anneye doktorların 3 ay ömür biçmesine rağmen, 10 yıl yaşayıp bir de çocuk dünyaya getirdi. Ancak depremde 5 kişilik aile hayatını kaybederken, sadece 8 aylık Ömer Adnan bebek hayatta kaldı. 72 saat sonra enkaz altından bebeği kurtaran gönüllüler ise tekrar köye gelerek Ömer Adnan’la buluştu.

Türkiye’yi sarsan ard arda iki deprem faciasında enkazdan kurtulanlar sevindirirken, hikayeleri yürekleri sızlatıyor. Merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından, Hatay’ın Alaattin köyünde 3 katlı bir bina çökerek 5 kişilik aile göçük altında kaldı.

Ailesinden geriye sadece o kaldı! 8 aylık Ömer’in hikayesi yürekleri sızlattı

Ailesini enkaz altında kaybeden 8 aylık Ömer'in bundan sonraki yaşamında amcaları sahip çıkacak... 

72 saatin ardından köye gelen gönüllüler enkaz altından sesler duyması üzerine çalışma başlattı. Uzun süreli kurtarma çalışmaların ardından 8 aylık Ömer Adnan bebek enkaz altından kurtarılarak hastaneye götürüldü. Ancak devam eden çalışmaların ardından anne, baba ve kardeşlerinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

‘AMCALARI ÖMER BEBEĞE SAHİP ÇIKACAK’

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği başkanı Recep Karakaya, “Depremin 3 gününde ihbar üzerine buraya ulaştık. 10 saatlik çalışma ardından bebeğimize ulaştık. Kurtarma çalışma süresince bebeğimizle sürekli iletişim halinde kaldık. Beşiğinde bulunan yavrumuzu kurtararak, sağlık ekibine teslim ettik. Ancak anne, baba ve kardeşlerinin cansız bedenleriyle karşılaştık. Kader böyle bir şey, annesi 10 yıl boyunca kanserle mücadele etmiş. Doktorlar kullandıkları ilaçlardan dolayı , “anne olamazsın” demişler. En son gittiğinde de 3 aylık ömür biçmişler ancak, hem hayatına devam etmiş, hem de Ömer Adnan bebeği dünyaya getirmiş. Bu saatten sonra amcaları Ömer Adnan bebeğimize sahip çıkacak, ona bakacaklar. Bizde tekrar bebeğimizle buluşup onun sağlık durumunu görmek istedik. Gayet iyi durumda” diye konuştu.

(İHA)

Düzenleyen:  - GÜNDEM
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...