Türk firması yurt dışında çalışacak 3 bin 500 personel arıyor

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Türk firması yurt dışında çalışacak 3 bin 500 personel arıyor

Ekonomi Haberleri

30 yıla yakın süredir yurt dışındaki projelere imza atan Yılmazlar Holding, 2023 yılı için 3 bin 500 yeni personel alacağını duyurdu. İşte aranan meslek gurupları ve detaylar...

Yurt dışında birçok ülkede faaliyet gösteren ve İsrail olmak üzere Romanya ve Kuzey Afrika’da yeni projelere imza atan Türk firması, 2023 yılı içerisinde yapacağı yeni projeler için yaklaşık 3 bin 500 personel alacağını açıkladı. Yurt dışındaki projelerde mühendis, forman ve kalifiye işçi alımı yapılacak.

"TÜRK EKONOMİSİNE ÖNEMLİ BİR DEĞER KATACAK"

30 yıla yakındır yurt dışındaki projelere imza atan Yılmazlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Harun Reis Yılmaz, yaptığı açıklamada, "Şirketimiz başta İsrail olmak üzere Romanya ve Kuzey Afrika'da yeni projelere imza atmaya devam etmektedir. Bu çerçevede 2023 yılında yapılacak personel alımı, ülkemiz ekonomisi ve istihdamına hatırı sayılır ilave bir katkı sağlayacaktır. Özellik ülkemizin cari açığının kapatılması noktasında yurt dışı faaliyetleri son derece önemlidir. Bu çerçevede şirketimiz 30 yıldır kesintisiz olarak memleketimize önemli katkılar sağlamaktadır. Yeni dönemde ve ilerleyen zamanlarda da bu katkılar artarak devam edecektir. 2023 yılında Türkiye’den sağlanacak personel alımı da bu çerçevede ekonomimize önemli bir değer katacaktır” dedi.

"DÜNYADA YENİ YAPILAŞMA CİDDİ BİR İHTİYAÇ"

Son bir kaç yılda yaşanan global sorunların yakın zamanda bir çözüme kavuşacağını kaydeden Yılmaz, “Türkiye dış pazarlarda büyük işler yapmaya devam edecektir. İnşaat teknolojisi açısından bütün dünyada bir değişim ve yeni yapılaşmaya ciddi bir ihtiyaç var. Geçen 20 yılda Çin'de olduğu gibi birçok ülkede bir inşai dönüşüm gerekmektedir. Bu nedenle gelecek 20 yılın ülkemiz adına yurt dışı faaliyetlerinden yüksek gelirlerin elde edileceği bir dönem olacağı görülmektedir. Hükümetler dış pazarlarda iş yapan şirketlerin sorunlarına bir bakanlık nezdinde çok daha yoğun mesai harcarsa şirketlerimizin başarı performansı ile beraber ülke gelirleri de büyük ölçüde yükselecektir. Bu konuda Türkiye ya bir bakanlık kurmalı ya da mevcut bakanlıklardan birini bu faaliyetlerin desteklenmesi konusunda görevlendirmelidir. Zira yurt dışı müteahhitlik hizmetleri veren firmaların çözüm bekleyen birçok sorunu var” diye konuştu.

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
ALİ RIZA UYSAL 4 Nisan 2023 03:39

Yaş sınırı nedir?

Eren memiş 14 Ocak 2023 12:20

Ben demirciyim 20 yıldır bu işi yapıyorum

Sergulen budakli 8 Ocak 2023 21:21

Yaş sınırı kaç

Sergulen budakli 8 Ocak 2023 21:18

Kaç yaş sınırı var

Sonraki Haber Yükleniyor...