THY'den bilet iade ve değişim hakkı! Sadece üniversite öğrencileri yararlanabilecek

Düzenleyen:
- Güncelleme:
THY'den bilet iade ve değişim hakkı! Sadece üniversite öğrencileri yararlanabilecek

Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'de üniversitelerin deprem felaketi nedeniyle eğitime uzaktan devam edeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Türk Hava Yolları'ndan (THY) öğrencilerin biletlerine yönelik açıklama geldi. THY, bileti olan üniversite öğrencilerine ücretsiz iade ve değişim hakkı sundu.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık depremler sonrası Türkiye adeta kabusu yaşadı. Binlerce bina yerle bir oldu, yaralı ve can kaybı sayısı her geçen saat artıyor. Yaklaşık 13 buçuk milyon vatandaşı etkileyen depremde evini kaybedenler ve hasar nedeniyle evine giremeyenler çadırlarda ve konteynerlerde hayatını sürdürmeye çalışıyor.

DEPREMZEDELER YURTLARDA MİSAFİR EDİLECEK

Deprem bölgesine giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı açıklamada Türkiye'yi sarsan 'asrın felaketi' nedeniyle tüm üniversitelerin yaz aylarına kadar tatil edildiğini ve depremzedelerin KYK yurtlarında misafir edileceğini açıkladı. Erdoğan "Üniversitelerimizin tamamının Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarını bu işler için kullanacağız. Zira yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler. Üniversitelerimizi bu noktada tatil ederek Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarını inşallah misafirhane gibi kullanacağız" ifadelerini kullandı.

DEĞİŞİM VE İADEDE SON TARİH 31 MART

Bu açıklamanın ardından Türk Hava Yolları (THY), bileti olan üniversite öğrencilerine ücretsiz iade ve değişim hakkı sundu. THY'nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Üniversite öğrencilerimizin dikkatine: 11 Şubat'tan önce alınan ve 30 Haziran'a kadar olan uçuşlarınız için ücretsiz değişiklik ve iade hakları tanımlanmıştır. 31 Mart'a kadar THY internet sitesinde yer alan formu, 'diğer/öğrenci talepleri' seçtikten sonra öğrenci belgenizle birlikte doldurarak işlemlerinizi yapabilirsiniz."

THY'den bilet iade ve değişim hakkı! Sadece üniversite öğrencileri yararlanabilecek

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...