Son dakika! Ticaret Bakanlığı duyurdu: 6 ay 6 bin kilometre düzenlemesi sonrası kesilen ceza miktarı belli oldu

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Son dakika! Ticaret Bakanlığı duyurdu: 6 ay 6 bin kilometre düzenlemesi sonrası kesilen ceza miktarı belli oldu

Ekonomi Haberleri

Ticaret Bakanlığı, 6 ay 6 bin kilometre düzenlemesi sonrası otomobil yetkili bayileri ve oto galerilerine uygulanan para cezasının 35 milyon 110 bin 527 liraya ulaştığını duyurdu.

Sıfır otomobil fiyatlarında fahiş fiyatlarının önüne geçmek için çıkarılan 6 ay 6 kilometre düzenlemesinin ardından denetimler hız kesmeden sürüyor.

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapan otomobil yetkili bayileriyle oto galeriler nezdinde kamuoyunda "6 ay 6 bin kilometre düzenlemesi" olarak bilinen pazarlama ve satış kısıtlaması kapsamında, Bakanlık tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu daha önce 36 işletmeye, toplam 15 milyon 905 bin 127 lira idari para cezası uygulandığı anımsatıldı.

Aynı düzenleme çerçevesinde 1-8 Mart döneminde yapılan denetimler sonucu da 47 işletme hakkında 19 milyon 205 bin 400 lira daha ceza verildi.

TOPLAM CEZA MİKTARI

Böylece Bakanlıkça otomobil yetkili bayileriyle oto galerilerine uygulanan idari para cezası toplamı 35 milyon 110 bin 527 liraya ulaştı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

İşletmeler arasındaki rekabeti bozucu faaliyetleri engelleyerek piyasanın düzgün işlemesini sağlamak ve böylece tüketicilerin ikinci el taşıta ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla Bakanlık tarafından denetimlere devam edileceği duyuruldu.

 

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...