Son dakika: Özel okul ücretlerine zam oranı belli oldu: Bakan Özer açıkladı

Düzenleyen:
- Güncelleme:

Ekonomi Haberleri

Son dakika haberi: Yeni yılda özel okul ücretlerine gelecek zam oranı belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Özer, 2023 yılı için özel okul ücretlerine zam oranının yüzde 65 olduğunu açıkladı. Belirlenen zam yarın yürürlüğü girecek.

Yüzbinlerce velinin merakla beklediği özel okulların 2023'te yapacağı zam oranı kesinleşti. Bakan Özer, "Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 fiyatlarının yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık." ifadelerini kullandı.

ÖZEL OKUL TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün özel okul temsilleriyle bir araya geldi. 

Toplantının ardından açıklama yapan Bakan Özer, bu sene bir değişikliğe gittiklerini belirtti ve şu açıklamalarda bulundu:

"Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı Ocak ayında açıklanan ÜFE ve TÜFE oranlarını dikkate alarak bir sonraki eğitim-öğretim yılının özel eğitim ücretlerini belirliyor.

ZAM ORANI YÜZDE 65 OLDU

Bakanlık olarak bu sene bir değişikliğe gidiyoruz. ÜFE'den ziyade TÜFE'yi baz alarak 2023 fiyatını belirleme kararını aldık.Hem 2023 yılındaki enflasyon beklentisinin düşük olması hem de velilerimizin bu süreçte desteklenmesi bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 fiyatlarındaki artışın yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık.

"VELİLERİMİZİ DESTEKLEMEK İÇİN BÖYLE BİR KARAR ALDIK"

Özel eğitim kurumları temsilcileriyle de bu oranı tartıştık. Şunu belirtmem lazım: Buradaki arkadaşların tamamı bu fiyatın yetersiz olduğu yönündeki kanaatlerini bize ifade ettiler. Ben, özgür bir şekilde bu görüşlerini bizlerle paylaştıkları için kendilerine müteşekkirim. 

Ama biz hem hükümet olarak hem Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 yılındaki enflasyon beklentilerini ve Tüketici Fiyat Endeksi'ni dikkate alarak böyle bir karar aldık. Hem de velilerimizi desteklemek için böyle bir karar aldık ve bu kararı yarından itibaren uygulamaya sokmuş olacağız."

BU VİDEODA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...