Seçim sonrası hızla düşen altına bir darbe de ABD'den geldi, işte altın fiyatlarında son durum

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Seçim sonrası hızla düşen altına bir darbe de ABD'den geldi, işte altın fiyatlarında son durum

Ekonomi Haberleri

14 Mayıs seçimleri öncesi hızlı yükselen ancak ikinci tura kalmasının ardından düşüşe geçen altın fiyatlarına bir darbe de ABD'den geldi! Altın fiyatlarında son durum belli olurken uzmanlardan yatırımcılara bir de uyarı var...

Yatırımcısının yakından takip ettiği altında son durum belli oldu. 14 Mayıs öncesi 1400 lirayı aşan gram altın seçimlerin ikinci tura kalmasının ardından hızla düşüşe geçti. Altındaki düşüş devam ederken bir darbe de ABD'den geldi.  ABD işsizlik maaşı başvuruları 250 binlik beklentilere karşılık 242 bin olunca dolar yükselişe geçti. Altın fiyatları ise geriledi. ONS altındaki düşüş yüzde 0.60'ı aşarken Gram altında kayıp 1,15'i buldu.

ABD VERİSİNİN ARDINDAN GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Gram altın ABD işsizlik verisinin ardından yüzde 0.50 düşüşle 1.251 TL'ye kadar geriledi.

Çeyrek altın 2.219 TL

Cumhuriyet altını 9.067 TL

Yarım altın 4.451 TL

Bugüne 1.980 dolardan başlayan ONS altın veri sonrasında 1.969 dolara kadar geriledi.

DÜŞÜŞLER ALIM FIRSATIDIR

Öte yandan İslam Memiş, seçimden sonra altın fiyatlarında 150 TL'yi aşkın bir düşüş olduğunu vurguladı. İslam Memiş, "Değer kaybeden gram altın kısa vadeli yukarı yönlü tepki de yapacaktır. Altının yüzde 50 alım fırsatı verdiğini söyleyebilirim. Uzun vadeli yatırımcı içinde alınabilir olarak görüyorum. Bu yıl içinde 1554’ye yönelik ataklar görebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...