Memur ve emekliler ne kadar zam alacak? Enflasyon oranlarının açıklanmasıyla rakamlar netleşiyor

Düzenleyen: / Kaynak: NTV
Memur ve emekliler ne kadar zam alacak? Enflasyon oranlarının açıklanmasıyla rakamlar netleşiyor

EKONOMİ Haberleri  / NTV

TÜİK 2022 Nisan ayı enflasyon verilerini açıkladı. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 4 aylık enflasyon oranı yüzde 31,71 olarak gerçekleşti. Açıklanan bu veri ile memur ve emekli memurlara zam imkanı göründü. Son rakamlarla birlikte memur ve memur emeklilerine şimdiden yüzde 24,71 enflasyon zammı, SSK emeklilerine de yüzde 31,71 zam imkanı doğdu.

TÜİK Nisan ayı enflasyon oranlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre dört aylık enflasyon yüzde 31,71 olarak gerçekleşti. Buna göre memur ve memur emeklilerine şimdiden yüzde 24,71 enflasyon zammı, SSK emeklilerine de yüzde 31,71 zam imkanı doğdu.

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİNE ZAM İMKANI DOĞDU 

Memur ve memur emeklileri yılda iki kez maaşlarını zamlı almakta. Zam oranları ise toplu sözleşmeye göre önceden belirlenmekte ve geçmiş 6 aylık enflasyondan kaynaklı fark oluşursa maaş zammına yansımakta. Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur, memur emeklisi ve SSK emeklileri için zam imkanı doğdu.

ENFLASYONA BAKILACAK 

Memur ve memur emeklileri Temmuz ayında yüzde 7 toplu sözleşme zammı alacak. Dört aylık enflasyon baz alındığında memur ve memur emeklileri için şimdiden yüzde 24,71'lik enflasyon farkı imkanı doğdu. Mayıs ve haziran aylarındaki enflasyon verisiyle zam farkında son oran netleşecek.

TEMMUZ AYINDA NETLEŞECEK 

SSK emeklileri de aylıklarına 6 aylık enflasyon kadar zam alıyor. Dört ay itibariyle bu rakam şimdiden yüzde 31,71'i buldu. Emeklilerin alacağı zam oranı temmuz ayında netleşecek.

Düzenleyen:  - EKONOMİ
Kaynak: NTV
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...