Bakan Nebati'den SPK ve Borsa İstanbul yetkilileriyle toplantı: Şirketlere vergi muafiyeti çalışması yapılacak

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Bakan Nebati'den SPK ve Borsa İstanbul yetkilileriyle toplantı: Şirketlere vergi muafiyeti çalışması yapılacak

Ekonomi Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul yetkilileriyle toplantı düzenledi. Toplantıda deprem sonrası büyük düşüşün yaşandığı Borsa İstanbul ilgili işlem gören şirketlerin hisse geri alımlarını artırmak için vergi muafiyeti çalışması yapılmasına karar verildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konuya ilişkin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Borsa İstanbul yetkilileriyle toplantı düzenledi.

Söz konusu toplantıda, Borsa İstanbul'da pay piyasalarında işlemler yeniden başladığında şirketlerin hisse geri alımlarını artırmak için vergi muafiyeti sağlanması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda, borsaya kote şirketlerin halihazırda yüzde 15 olan stopaj vergisini ödemeden hisselerini geri alabilmesi öngörülüyor.

5 GÜN İŞ GÜNÜ KAPATILDI

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Borsa İstanbul, Pay Piyasası ile VİOP bünyesindeki pay ve pay endeksi türev pazarlarının, 8 Şubat'ta 5 iş günü kapatılmasına karar verilmişti.

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...