Amazon maliyet düşürmek için 18 bin işçi çıkarıyor

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Amazon maliyet düşürmek için 18 bin işçi çıkarıyor

Ekonomi Haberleri

Teknoloji devi Amazon maliyetleri düşürmek için 18 binden fazla işçinin işine son verileceğini duyurdu. CEO’nun yaptığı açıklamada çıkarılan personele destek vereceklerini açıkladı. 

Teknoloji devinin CEO'su Andy Jassy, personele gönderdiği notta, işten çıkarmadan etkilenen işçilere 18 Ocak'tan itibaren bilgi verileceğini söyledi. Kesintiler, şirketin kabaca 300 bin kişilik kurumsal iş gücünün yaklaşık yüzde 6'sına tekabül ediyor. Kasım ayında Amazon, bir dizi işten çıkarmaya başlattığını söyledi, ancak kaç kişiyi işten çıkaracağına dair bir rakam vermedi.

"ÇIKARILANLARA DESTEK VERİLECEK"

BBC'nin haberine göre Jassy, "Etkilenenleri desteklemek için çalışıyoruz ve ayrılık ödemesi, geçici sağlık sigortası yardımları ve dışarıdan işe yerleştirme desteği içeren paketler sunuyoruz. Amazon geçmişte belirsiz ve zorlu ekonomilerin üstesinden geldi ve biz de bunu yapmaya devam edeceğiz” dedi.
İki ay önce firma, ticari faaliyetlerin yıllık incelemesinde giderleri azaltmaya odaklanacağını duyurmuştu.

Düzenleyen:  - Ekonomi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...