Türk iş insanından Gürcistan'da dev yatırım

Türk iş insanından Gürcistan'da dev yatırım

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Haberleri

Gürcistan'ın en büyük matbaa tesisini satın alan Türk iş insanı, yabancı sermayeli bireysel ortaklık ile birlikte Tiflis’teki bir matbaa tesisine 1.5 milyon dolarlık bedelle sahip oldu.

Gürcistan, Azerbaycan ve Kazakistan’da yapmış olduğu anlaşmalarla Türk iş insanlarının global piyasalardaki etkinliğini arttırmaya yönelik projelere imza atan Bora Yazır, Gürcistan'ın en büyük matbaa tesisini satın aldı. Türk iş insanı Bora Yazır yaptığı açıklamada, yabancı sermayeli bireysel ortaklık girişimi ile birlikte Gürcistan'da aktif üretim yapan bir matbaa tesisine ilave olarak yapacakları yatırımlarla beraber buradaki toplam yatırımlarının 2.7 milyon dolara ulaşacağını ifade etti.
 
Yaptıkları yatırımın yüzde 55'lik kısmı için ABD’nin Goldman Sachs Yatırım Bankasından kredi kullanan Bora Yazır ve ortakları, "Bugün matbaa sektöründeki rekabetin geçmişe nazaran bir hayli büyüdüğü bu zorlu ortamda dünyanın en büyük şirketlerinin arasından yükselerek hedeflerimize ulaşacağız. Bu durum küçülen dünya ekonomilerinde büyümenin ancak doğru yatırımla sağlanacağını vurgulayan ve bu yönde yatırımlarını sağlayan bir işletmenin başında olmaktan şahsım ve ekibim olarak gurur duyuyoruz" sözlerini söyleyerek Azerbaycan ve Kazakistan pazarlarındaki açığın da farkında olduğunu belirtip, sıradaki hamlelerinin de bu pazarlara yönelik olacağı konusunda fikir birliği sağlandığını belirtti.
 
Yapılan yeni yatırımlarla günlük üretim kapasitesini yüzde 270 arttırarak hem taleplere karşılık verme kaabiliyetini artırıp hem de büyüyerek rekabette rakiplerinin önündeki yerini sağlamlaştırdı. Bora Yazır bu innovativ yatırımların başka devletlerde de devamının geleceğini açıkladı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...