Murdar nedir? TDK anlamı nedir? (Mundar etmek) Murdar nerede, nasıl kullanılır? Mundar mı, Murdar mı?

Düzenleyen:
Murdar nedir? TDK anlamı nedir? (Mundar etmek) Murdar nerede, nasıl kullanılır? Mundar mı, Murdar mı?

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Haberleri

Murdar nedir? TDK anlamı nedir? Murdar nerede nasıl kullanılır? Mundar mı, Murdar mı? nasıl yazılır, Murdar nedir? TDK anlamı nedir? Murdar nerede nasıl kullanılır? Murdar ifadesi kirli, pis, ziyan etmek, boş yere harcamak anlamında kullanılır. Aynı zamanda Dinî kurallara uygun olarak kesilmemiş olan (hayvan). Peki Türk Dil Kurumu'nda (TDK) murdar kelimesinin anlamı nedir? İşte tüm detaylar...

Murdar nedir? İşte   Herkes murdar kelimesinin ne anlama geldiğini araştırıyor. Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre murdar; kirli, pis, ziyan etmek, boş yere harcamak anlamında kullanılır. Aynı zamanda dinî kurallara uygun olarak kesilmemiş olan hayvan için de murdar ifadesi kullanılıyor. 

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım İstanbul seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasında ''Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir'' ifadelerini kullandı.

"MURDAR OLMUŞ BİR SEÇİM"
Yaşananları İstanbulluların takdirine bıraktığını belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sahtekarlığın son kullanım tarihi olmaz. Sahtekarlık başta yapılmışsa sonuna kadar devam eder. Bu tıbbi ilaç değil. Seçmenin iradesini ve oyunu çalmak bir miada bağlı değildir. Son kullanım tarihi de olmaz. Bunu İstanbulluların takdirine sunuyorum. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz. MHP ilçe başkanının evine 6 seçmen yazılmış, haberi yok. Kepazeliğin geldiği yere bakın." 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...