Kaya Çilingiroğlu ve Feraye-Tanyolaç neden boşandı?

Kaya Çilingiroğlu ve Feraye-Tanyolaç neden boşandı?

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Haberleri

Ekranların tanınan ismi Kaya Çilingiroğlu ile Feraye Tanyolaç bugün ani bir şekilde boşanma kararı aldılar. Peki neden boşandılar?

İşadamı ve spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu bugün Feraye Tanyolaç ile 5 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldılar. Çilingiroğlu ve Tanyolaç aldıklarını kararı kısa bir açıklamayla duyurdu... İşte o açıklama!... "Değerli basın mensupları, Ortak aldığımız karar doğrultusunda evliliğimizi sonlandırmaya karar verdik. Bu hassas dönemde özel hayatımızın mahremiyetine göstereceğiniz saygı ve anlayış için teşekkür ederiz." Feraye - Kaya ÇİLİNGİROĞLU
Kaya Çilingiroğlu ve Feraye-Tanyolaç neden boşandı?

KAYA ÇİLİNGİROĞLU KİMDİR?
Kaya Çilingiroğlu, (d. 1964, Almanya) özellikle sanatçı Hülya Avşar ile yaptığı evlilikle tanınan,[1] [2] Türk yüzme millî takım kaptanı ve sporcudur. Hülya Avşar ile evliliğinden bir kızı olmuştur.


Biyografi
Anne ve babası İstanbul ilinde doktor olan Kaya, 1964 yılında anne ve babasının staj nedeniyle Almanya ülkesinde bulunması nedeniyle bu ülkede doğmuş ve iki yaşına kadar Almanya ülkesinde yaşadıktan sonra, ailesi ile birlikte İstanbul iline gelmiştir. Saint Michel Fransız Lisesi'nde lise eğitimine başlamasının ardından, iki yıl sonra Yıldız Lisesi'ne geçiş yaparak lise eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra Tıp Fakültesine devam eden Çilingiroğlu, fakülteyi dördüncü sınıfta bırakmıştır. 1985 yılından 1990 yılına kadar, balıkçılık, bar işletmeciliği, sigortacılık, emlakçılık ve borsa işleri yapmıştır. Yine bu süre içerisinde "2019" isimli bir radyonun ortaklığı ile bir GSM bayiliği ve başka bir reklam ajansına ortaklık yapmıştır. 1990 yılında Ayşem Saraçoğlu ile yaptığı evliliği bitirmiş ve 1993 yılında flört etmeye başladığı Hülya Avşar ile 1997 yılında Paris'te evlenmiştir. Bu evliliğinden, 1998 yılında Zehra adını verdikleri bir kız çocukları olmuştur. Çift 2005 yılında boşanmış ve Kaya Çilingiroğlu 2009 yılında Feraye Tanyolaç ile evlenmiştir. Kaya Çilingiroğlu, Feraye Tanyolaç ile evlendiğinde 2,5 yaşında bir erkek çocukları bulunmaktadır. Bu süre içerisinde, çok sık bir şekilde magazin gündeminde kalmışlardır.


Galatasaray Yüzme Şubesinde 8 yıl süreye yüzücülük yapan Çilingiroğlu, ardından Türk Yüzme Millî Takımının kaptanlığı görevine kadar yükselmiştir. Ayrıca Çilingiroğlu'nun racketball ve golf sporlarında da Türkiye şampiyonlukları bulunmaktadır. Çilingiroğlu, Beşiktaş JK kongre üyesidir.UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...