E-Devlet Giriş Sayfası | E-Devlet Cilt No Öğrenme, Seri Numaramı Nereden Öğreneceğim

Düzenleyen:
E-Devlet Giriş Sayfası | E-Devlet Cilt No Öğrenme, Seri Numaramı Nereden Öğreneceğim

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Haberleri

E-Devlet giriş sayfası ve e-devlet cilt no öğrenme sayfasına ulaşmak artık çok kolay. Yeni kimlik kartlarında bulunmayan cilt no ve seri numarası sorgulama artık en sık arananlar listesinde yer alıyor. E devlet şifresini unutanlar yenilemek için gerekli olan cilt no ve seri numarasını bulamıyor. Böylelikle vatandaşın tek başvurduğu yer E-Devlet giriş sayfası oluyor. İşte e devlet cilt no öğrenme haberleri...

E-devlet giriş sayfası son zamanlarda aranan en popüler başlıklar arasında. Yeni kimliklerde bulunmayan cilt no, seri no, aile sıra numarası vatandaşı e devlet giriş sayfası na yönlendiriyor. Şifresini unutanlar, evrak ve ya kayıt yaptırmak isteyenler kimliğinde bulamayınca cilt no öğrenme, seri numaramı nereden öğrenebilirim diye aratıyor. Cilt no, seri numara ve aile sıra numarası gibi bilgilere e-devlet kapısı üzerinden kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. İşte, e-devlet sistemi aracılığıyla cilt no öğrenme ve seri numarası öğrenme sayfası...

İlgili resim

CİLT NO SORGULAMA SAYFASI

CİLT VE SERİ NUMARAMI NASIL ÖĞRENİRİM?

Yeni kimlik kartlarında cilt numarası ve aile sıra numarası gibi bilgiler yer almadığı için vatandaşlar bu bilgileri nereden öğrenebileceğinin bilgisine ulaşmak istiyor. Vatandaşlar cilt numarası ve aile sıra numarası sorgulamalarını Nüfus Müdürlüklerine gitmek mecburiyetinde kalmadan e-devlet kapısı üzerinden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde öğrenebilmektedir. E-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaptığınız takdirde cilt numarası ve aile sıra numarası gibi bilgilere erişebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda vatandaşlar e-devlet hizmetinden yararlanarak Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki nüfus kaydını da sorgulayabilir, barkodlu olarak nüfus kayıt örneği belgesi alabilirler.

e devlet ile ilgili görsel sonucu

E-DEVLET GİRİŞ SAYFASI

E-DEVLET ŞİFRESİ NEREDEN ALINIR?

Şifre, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı, geçici koruma izin belgesi) ibraz edilerek yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

e-Devlet şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan  dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Bununla birlikte; mobil imza, elektronik imza, internet bankacılığı ve T.C. kimlik kartı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifre oluşturulabilir.

e devlet ile ilgili görsel sonucu

E-DEVLET SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

*e-Devlet'e giriş yapabilmek için öncelikle e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

1)PTT şubesinden E-Devlet şifresi alındıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifre ile E-Devlet sistemine giriş yapılabilir.

2)Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız

https://www.turkiye.gov.tr/

3)Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Sisteme Giriş” yazısına tıklayınız.

4)Tıkladıktan sonra açılan sayfada size ait olan T.C. kimlik numaranız ile PTT şubelerinden aldığınız e-Devlet şifresini yazarak giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet sistemine girildikten sonra sol tarafta bulunan menü kullanılarak kamu kurumlarının listesine ve verdikleri hizmetlerin listesine erişilebilir.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...