'Bir zerre haramdansa bin yıllık esareti tercih ederiz'

/ Kaynak: AA
'Bir zerre haramdansa bin yıllık esareti tercih ederiz'

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Haberleri  / AA

Başbakan Davutoğlu, ''Allah bizi Ahi Evran'ın ahlakından ayırmasın. Bir zerre haramdansa bin yıllık esareti, acıyı, sızıyı tercih ederiz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırşehir'de Ahi Evran Külliyesi'ndeki 27. Ahilik Haftası töreninde yaptığı konuşmada, ''Allah bizi Ahi Evran'ın ahlakından ayırmasın. Elimize, dilimize, belimize, soframıza, kapımıza haram yaklaştırmasın. Bir zerre haramdansa bin yıllık esareti, acıyı, sızıyı tercih ederiz. Allah bizi haramdan uzak tutsun" dedi. Davutoğlu, ''Esnaflarımızın her bir meselesine sahip çıkacağız. Onun için bir yasa hazırlığı içindeyiz Perakende Yasası ile ilgili. Buradan esnaf geleneğinin sürmesi bakımından bütün ilgili taraflara bir kez daha seslenmek istiyorum; kesinlikle esnaflarımızı AVM'lere, alışveriş merkezlerine kurban etmeyeceğiz. Esnaf geleneğimiz sürecek'' şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...