Trump'tan göçmenleri hedef alan vaat: İdeolojik tarama

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Trump'tan göçmenleri hedef alan vaat: İdeolojik tarama

DÜNYA Haberleri  / Anadolu Ajansı

Eski ABD Başkanı ve 2024 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump, seçimi kazanması halinde göçmenlere yönelik "ideolojik tarama" yapmayı planladığını açıkladı. Göçmenleri hedef alan Trump, "Eğer Amerika'dan nefret ediyorsanız, İsrail'i ortadan kaldırmak istiyorsanız, dinimizi sevmiyorsanız, ki birçoğu sevmiyor, cihatçılara sempati duyuyorsanız, o zaman sizi ülkemizde istemiyoruz." dedi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerinde tekrar seçilmesi halinde seyahat yasaklarını yeniden yürürlüğe koyacağını ve göçmenlere yönelik "ideolojik taramalar" yapacağını açıkladı.

Trump, seçim kampanyası için gittiği New Hampshire'de yaptığı konuşmada, "Tüm göçmenlere yönelik güçlü bir ideolojik tarama yapacağım." dedi.

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi sırasında milyonlarca yasa dışı göçmenin ABD'ye girdiğini iddia eden Trump, söz konusu göçmenleri sınır dışı etme planını da yeniden dile getirdi.

Trump, "Eğer Amerika'dan nefret ediyorsanız, İsrail'i ortadan kaldırmak istiyorsanız, dinimizi sevmiyorsanız, ki birçoğu sevmiyor, cihatçılara sempati duyuyorsanız, o zaman sizi ülkemizde istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Biden'ı "yeteneksizlikle" ve ABD'yi son sıralara taşımakla suçlayan Trump, İsrail-Filistin arasındaki çatışmalara işaret ederek Orta Doğu'daki mevcut karışıklıktan Biden'ın sorumlu olduğunu söyledi.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düzenleyen:  - DÜNYA
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...