Putin’den dünyaca ünlü oyuncu Steven Seagal’a dostluk nişanı

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Putin’den dünyaca ünlü oyuncu Steven Seagal’a dostluk nişanı

DÜNYA Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, aynı zamanda yakın arkadaşı olan ABD’li sinema oyuncusu Steven Seagal’ı dostluk nişanı ile ödüllendirdi.

Putin’in imzaladığı karara göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı ABD ve Japonya ile insani ilişkiler özel temsilcisi ve sinema oyuncusu Seagal’a “uluslararası kültürel ve insani işbirliğinin gelişmesine büyük katkısı” nedeniyle “dostluk nişanı” verilmesi uygun görüldü.

DAHA ÖNCE ÖZEL ELÇİ OLARAK ATANMIŞTI

Rusya 2018'de ABD ile ilişkilerini geliştirmek için ünlü oyuncu Steven Seagal'ı özel elçi olarak atamıştı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Seagal'ın görevinin "kültür, sanat, kamu ve gençlik değişim programlarında işbirliği de dahil insani yardım alanında Rusya ve Birleşik Devletler arasındaki ilişkileri kolaylaştırmak" olacağını açıklamıştı. 

UKRAYNA'YA GİRMESİ YASAK

Steven Seagal 2017'de, Ukrayna'nın doğusunda Rus isyancılarla Ukrayna güçleri arasındaki çatışmalar şiddetlenirken Rus vatandaşlığı aldığında, Ukrayna oyuncunun ülkeye girişini yasaklamıştı.

Düzenleyen:  - DÜNYA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...