Hamas'tan UCM'ye çağrı! 'İsrail'i Gazze'de işlediği suçlardan dolayı hesaba çekmeli'

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Hamas'tan UCM'ye çağrı! 'İsrail'i Gazze'de işlediği suçlardan dolayı hesaba çekmeli'

Dünya Haberleri  / Anadolu Ajansı

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik kanlı saldırıları devam ederken Hamas'tan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada UCM'nin İsrail'in Filistin'deki saldırıları karşısında eyleme geçmemesi eleştirilirken Hamas, UCM Başsavcısı Karim Khan'a çağrıda bulundu.

Hamas, Uluslararası Ceza Mahkemesi'ni (UCM) siyasi baskıları aşarak İsrail'i Gazze Şeridi'ndeki savaşta işlediği suçlardan dolayı hesaba çekmeye ve sorumluların cezasız kalmasını engellemeye çağırdı.

UCM ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in saldırılarının başlamasından 80 gün sonra UCM'nin ve UCM Başsavcısı Karim Khan'ın, işgal altındaki Filistin'de özellikle Gazze Şeridi'nde olup bitenler karşısında açık ve net şekilde eyleme geçmemesi eleştirildi.

HAMAS'TAN UCM'YE ÇAĞRI

Bu durumun "UCM'nin insanlığı savaş suçlularından korumadaki rolü konusunda soru işaretlerine neden olduğu" vurgulanan açıklamada, UCM'ye siyasi baskıları aşarak İsrail'i Gazze Şeridi'nde işlediği suçlardan dolayı hesaba çekme ve sorumluların cezasız kalmasını engelleme çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, suçluların cezadan kaçmasını engelleyerek adaleti sağlamak ve uluslararası adaleti tesis etmek için bunun zorunlu olduğu kaydedildi.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...