Bayraktar TB2 yine hayran bıraktı: Canlı yayında öve öve bitiremediler

Düzenleyen: / Kaynak: Haber7
Bayraktar TB2 yine hayran bıraktı: Canlı yayında öve öve bitiremediler

DÜNYA Haberleri  / Haber7

Yerli ve milli teknolojiyle üretilen Bayraktar TB2'ler Ukrayna'da sergiledikleri başarılı performans ile dünya medyasında adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak bir Fransız kanalında yayınlanan programda övgüleri toplayan Bayraktar TB2 için, "Hepsinden önemlisi bu drone, onu yok etmek için gönderilmesi gereken füzeden daha ucuz. Bu yüzden ekonomik olarak gerçek bir konu var" ifadeleri kullanıldı.

Türk savunma sanayisinin gözbebeği olan Bayraktar TB2, her geçen gün dünyada adından başarıyla söz ettirmeye devam ediyor. Azerbaycan-Ermenistan savaşında ve Suriye'de kendini ispat eden ve son olarak Rusya'nın saldırılarına maruz kalan Ukrayna'da adeta direnişin sembolü olan Bayraktar TB2'lere bir övgü de Fransız medyasından geldi.

"SAVAŞLARIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRİYOR"

Bir Fransız kanalında Bayraktar TB2 için, "Türk Bayraktar, savaşların seyrini değiştiriyor. Rus komuta merkezini bile vuruyor. Onu durdurmak için gönderilecek füzeden daha ekonomik" sözleri kullanıldı.

Programda, Rusların Türklere kızgın olduğu çünkü Rusya'nın Türkler tarafından önce Suriye'de, sonra Libya'da ve sonra da Ermenistan'da çeşitli operasyonlarda dolaylı olarak dövüldüğü belirtildi. "Dolaylı olarak çünkü Rus ordusu değil, Rusların desteklediği müttefikleriydi" denilen programda, Bayraktar TB2'lerden övgüyle bahsedildi.

Bayraktar TB2 yine hayran bıraktı: Canlı yayında öve öve bitiremediler

"YOK ETMEK İÇİN GÖNDERİLMESİ GEREKEN FÜZEDEN DAHA UCUZ"

"Son zamanlarda adından çokça söz ettiğimiz drone'lara yenik düştüler. İki tip drone var, birinin adı Bayraktar TB2. Savaşta somut bir devrime neden olan düşük maliyetli bir drone" denilen programda, şu ifadelere yer verildi:

Bayraktar TB2 havaya hükmedebiliyor, konvoyları tamamen yok edebilir ve ölümlerine neden olabilir. Bu insansız hava aracının savaşlara dahil olması ve durumu hemen değiştirmeleri son derece şaşırtıcı. Evet ve hepsinden önemlisi, bu drone, onu yok etmek için gönderilmesi gereken füzeden daha ucuz. Bu yüzden ekonomik olarak gerçek bir konu var. Ukrayna bu tür insansız hava araçları aldı yani tüm bunları görüyorsunuz, bu Türkiye'den gelen çok geniş bir bant.

Düzenleyen:  - DÜNYA
Kaynak: Haber7
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...