Almanya'da Türkiye'ye yaptırım tehdidi

Düzenleyen:
Almanya'da Türkiye'ye yaptırım tehdidi

DÜNYA Haberleri

​Türkiye'nin politikalarına yön vermek isteyen ancak bu konuda başarılı olamayan Almanya, tehdit dolu açıklamalarla amacına ulaşmaya çalışıyor. Bakan Sigmar Gabriel, Türkiye'yi hedef alan açıklamasında Alman yatırımlarının devam edeceğinin garantisinin olmadığını ifade ederek Ankara'yı açıkça tehdit etti.

Büyükada'da kaos planı yaparken basılan sözde aktivistlerin tutuklanması, Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gerilmesine neden oldu. Tatilini yarıda keserek konuyla ilgili açıklama yapmak üzere kameralar karşısına geçen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, küstah ifadeler kullandı.

TÜRKİYE POLİTİKAMIZI DEĞİŞTİRECEĞİZ
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Türkiye'ye karşı çok sabır gösterdikleri, artık politika değişikliği yapacaklarını söyledi.

"ÇOK SABIRLI OLDUK"
Türkiye'ye karşı uzun bir süre sabırlı davrandıklarını belirten Gabriel, "Alman aktivistin yakalanması çok önceden planlanmış. Bugüne kadar hep Türkiye ile bir gerilimden kaçındık, diyalog yanlısı olduk. Türkiye'ye karşı çok sabırlı olduk. Bu her zaman kolay değildi.

"TÜRKİYE POLİTİKASINDA YENİ BİR YÖNELİM"
Türkiye, ülkesindeki hukuksal düzeni tersine çevirmek istiyor. Alman aktivistlerin Türkiye'de tutuklanmasıyla muhalifler susturulmak isteniyor. Türkiye politikasında artık yeni bir yönelime ihtiyaç var." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DEKİ ALMAN YATIRIMLARI
Berlin'de açıklama yapan Dışişleri Bakanı Sıgmar Gabriel, Türkiye'deki Alman yatırımlarının devamının garanti edilemeyeceğini ifade etti.

AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİĞİ
Bakan Gabriel, "Bu tehdit devam ettiği sürece Türkiye'deki Alman yatırımların devam edeceğini garanti edemeyiz. Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin AB üyelik durumunu ortaklarımızda masaya yatıracağız.

SEYAHAT UYARISI
Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı yapmayı da görmezden gelemeyiz." diye konuştu.

Düzenleyen:  - DÜNYA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...